En Sıcak Konular

Eminağaoğlu'nun beraati istendi

27 Mayıs 2010 15:48 tsi
Eski YARSAV Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu'nun Yargıtay 4. Ceza Dairesi'nde yargılanmasına devam edildi.

Yargıtay Cumhuriyet Savcısı, Eminağaoğlu'nun üzerine atılı suçlarla ilgili dosyada bir delil olmadığı gerekçesiyle beraatini talep etti. 4. Ceza Dairesi Başkanı Osman Yaşar ise dava dosyasının incelenmesi için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Eminağaoğlu'nun duruşmasını Sincan Hakimi Osman Kaçmaz'ın yanı sıra YARSAV üyeleri ve Atatürkçü Düşünce Derneği'ne bağlı bazı üyeler takip etti. Yargıtay Cumhuriyet Savcısı, esas hakkındaki mütaalasını okudu. Suçun yasal ögelerinin oluşmadığını dile getiren savcı, Eminağaoğlu'nun eylemlerine kanıt bulunmadığı için zanlının beraatini talep etti.

Savcının söylediklerinin sonuç bölümüne katıldığını ifade eden Eminağaoğlu ise söyledikleri sözlerinin arkasında olduğunu ve pişmanlık duymadığını belirtti. Hukukun egemenliği için bunları söylediğini savunan Eminağaoğlu, kendine ait sözleri başkalarının da ifade ettiğini ve bunların basın yayın organlarına yansıdığını ileri sürdü.

Yargılamayı etkilemesinin söz konusu olmadığını iddia eden Eminağaoğlu, beraatini istedi. Ayrıca Eminağaoğlu, dava dosyası ile ilişiği olmayan telefon dinlenmelerinin tapelerini imha etmeyen İstanbul Cumhuriyet savcıları hakkında da suç duyurusunda bulunulmasını istedi.

Yargıtay 4. Ceza Dairesi Başkanı Osman Yaşar da dosyanın incelenmesi için duruşmanın 3 Haziran 2010 tarihine ertelendiğini açıkladı. Duruşma sonrası Eminağaoğlu herhangi bir açıklama yapmazken; davayı izlemeye gelen bazı kişiler Eminağaoğlu'na papatyadan oluşan bir buket verdi. (CİHAN)Bu haber 651 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,502 µs