En Sıcak Konular

Hangi gizli el devreye girdi?

27 Mayıs 2010 14:03 tsi
Hangi gizli el devreye girdi? CHP Ankara milletvekili Yılmaz Ateş, Deniz Baykal'a yapılanları "darbe" olarak nitelendirdi.

Ateş, Kılıçdaroğlu'nun adaylığı için ise "Aday değilim diye açıklama yapmıştı. Sonra ne oldu? Hangi gizli el devreye girdi?" eleştirilerini yöneltti.

Gazeteci Ömer Şahin'in Kanala'daki "Görüş Farkı" programına katılan Yılmaz Ateş, Baykal'a haber bile vermeden Kemal Kılıçdaroğlu'nu aday olarak çıkaran Önder Sav ve arkadaşlarına ağır eleştirilerde bulundu. Ateş, "Ben öyle bir oluşumun içinde olsaydım aynaya, çocuklarımın, eşimin yüzüne bakamazdım. Toplum içine çıkamazdım." dedi.

CHP'nin eski lideri Deniz Baykal'ın en yakınındaki isimlerden biri olan Yılmaz Ateş, kaset olayının komplo olduğunu ve birilerinin bundan nemalanmaya çalıştığını iddia etti. Böyle bir ortamda Deniz Baykal'a sahip çıkmalarının ahlaki ve siyasi bir borç olduğunu savunan Ateş, "Sayın Baykal belki de dönmeyecekti. Bize düşen onun arkasında durmalıydık.Son anda böyle bir organizasyon (Kılıçdaroğlu'nun adaylığı) ortaya çıktı. Bir dava arkadaşımızın ayağı sekteye uğrayabilir,yara alabilir. Bizim onun yarasını gerekçe sayarak onu devre dışı bırakmamız ne siyasi ahlakıma,ne de anlayışıma sığmaz. Ben böyle bir oluşumun içinde olsaydım aynaya bakamazdım, eşimin ve çocuklarımın yüzüne bakamazdım, toplum içine de çıkamazdım. Son ana kadar hep beraber yürüyüp, son anda böyle bir organizasyonu ben ihanet olarak nitelendirdim." diye konuştu.

Yılmaz Ateş, Kılıçdaroğlu'nun CHP Genel Başkanlığı'na aday olma sürecini anlatırken "Gizli El" ibaresini kullandı. Kılıçdaroğlu'nun birkaç kez "aday değilim" demesine rağmen adaylığını açıkladığını hatırlatan Ateş, "Hangi gizli el devreye girdi" diye sordu. Deniz Baykal'ın başına gelenleri 12 Eylül Askeri darbesi ve 12 Mart muhtırasında yaşananlara benzeten Yılmaz Ateş sözlerini şöyle sürdürdü: "Şimdi 12 Mart ile 12 Eylül ile Sayın Baykal'a yapılanlar arasında ne fark var. Askeri darbenin sonuçları ne olur, birileri makamlarından oldu, birileri evlerine kapatıldı, birileri sürgüne gönderildi. Şimdi yine aynı yöntemlerle demokraside yeri olmayan yöntemlerle birileri evlerine yönlendirildi. Baykal'a yapılan darbenin ta kendisi…"

(CİHAN)Bu haber 1,093 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  2,917 µs