En Sıcak Konular

Başbakan Erdoğan'ı protesto eden kişi gözaltına alındı

19 Mayıs 2010 18:58 tsi
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı, maden faciasının yaşandığı Zonguldak'taki maden ocağına gelişinde protesto eden bir kişi gözaltına alındı.

Başbakan Erdoğan, grizu patlaması sonucu yaşanan göçük nedeniyle, işçilerin mahsur kaldığı Karadon Maden Ocağı'nda bulunan işçilerin yakınlarını ziyaret etti. Erdoğan, madenci yakınlarının bulunduğu birinci çadırı ziyaret ettikten sonra ikinci çadıra geçti. Başbakan Erdoğan, çadıra gittiği sırada protesto edildi. Bu esnada kısa süreli arbede yaşandı. Başbakan Erdoğan da çadırı terk ederek konuşmaya yapacağı yere geçti. Başbakan'ın gitmesiyle birlikte madenci yakınlarının bulduğu çadır iyice karıştı. Sandalyelerin havada uçuştuğu görüldü. Çadırda bulunan bazı vatandaşlar, çekim yapan basın mensuplarına saldırdı. Polis ekipleri, olayların büyümesini havaya bir el ateş açarak önledi. Bu arada bazı vatandaşların fenalık geçirdiği görüldü. Başbakan Erdoğan'ın konuşma yapacağı yere gelmek isteyen bir grup öğrenci alana alınmadı.

Provakatör olduğu belirtilen ve Ankara'dan geldiği belirlenen A.K.P. adlı bir kişi polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Öte yandan, Başbakan Erdoğan, maden ocağından ayrılırken Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Yalçın Topçu ile karşılaştı. Erdoğan, aracından inerek Topçu ile bir süre sohbet etti. Erdoğan, ayrılmadan önce vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Erdoğan, damadı Berat Albayrak'ın akrabası olduğunu söyleyen Mehmet Karaca ile de karşılaştı. Başbakan'a sarılan Karaca, 17 yıl ocaklarda çalıştığını söyledi.

Başbakan, yol kenarında bekleyen vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulunmasının ardından Gelik beldesi'nden ayrılarak Ankara'ya hareket etti.

cihanBu haber 732 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,423 µs