En Sıcak Konular

Baykal katılmayacak ama resmi olacak

19 Mayıs 2010 17:52 tsi
CHP’nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal, 22-23 Mayıs’ta yapılacak kurultaya katılmayacak, ama salonda resmi yer alacak.

CHP’de kurultay hazırlıkları sürerken, Atatürk Spor Salonunda 22-23 Mayıs’ta yapılacak kurultayda 1249 delege sandığa giderek oy kullanacak. Kurultayda delegelerin yüzde 20’sinin imzasını bulan ise genel başkanlık için aday olabilecek. Kurultayın ilk günü Genel Başkan, ikinci günü de Parti Meclisi seçilecek.

ÖZEL GÜVENLİK GÖREV YAPACAK

Kurultay salonunda özel güvenlik de görev yapacak. Kurultayda polislerin yanı sıra 50 kişiden oluşan özel güvenlik salonda yerini alacak. Özel güvenlik salonun tepe bölümünde bulunacak.

Kurultayı 858 yerli ve yabancı basın mensubu izleyecek. Daha önce delegelerin bulunduğu alan daha rahat çalışabilmeleri için tamamıyla gazetecilere ayrıldı. Sahada sadece gazeteciler, milletvekilleri, Merkez Yönetim Kurulu üyeleri, Parti Meclisi üyeleri ile Yüksek Disiplin Kurulu üyeleri yer alacak. Ayrıca salonda kameralar için özel bir platform da oluşturuldu.

DELEGELER TRİBÜNDE

Saha içi gazetecilere ayrıldığı için geçmiş kurultayların aksine delegeler tribünlerde oturtulacak. Tribünlerde delegeler için özel bir bölüm hazırlandı. Kurultayı izlemek isteyen partililer için salonun dışına da dev ekranlar kurulacak.

Gençlik kolları kendileri için bastırılan özel tişörtleri giyecek. Salonun bir köşesinde görev yapacak olan gençler kol kola girerek bir kordon oluşturacak.

BAYKAL’IN FOTOĞRAFI

CHP’nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal daha önce söylediği gibi kurultaya katılmayacak. Ancak kurultay salonunda Baykal’ın fotoğrafı bulunacak.

Kurultayın ilk günü Genel Başkanvekili Cevdet Selvi’nin açış konuşmasıyla saat 10.00’da başlayacak. Ardından divan oluşturulacak ve divan başkanı bir konuşma yapacak. Hesap raporlarının okunmasının ardından konuşmak isteyenlere söz verilecek. Ardından adaylar konuşmak için kürsüye gelecek. Genel Başkanlık seçiminin ardından Genel Başkan teşekkür konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelecek. Pazar günü ise Parti Meclisi üyeleri seçilecek.Bu haber 504 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,919 µs