En Sıcak Konular

Kılıçdaroğlu gücünü nereden alıyor?

18 Mayıs 2010 16:28 tsi
Kılıçdaroğlu gücünü nereden alıyor? Kemal Kılıçdaroğlu’nun genel başkan adaylığı hem parti içinde hem dışında büyük bir heyecan yarattı. Her kesim bu adaylığı alkışlarken Kılıçdaroğlu'nun bu gücü, desteği nereden aldığını iletişim uzmanı Prof. Dr. Naci Bostancı değerlendirdi.

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Naci Bostancı, Kılıçdaroğlu’nun bugüne kadar yaptıkları ve çizdiği profil ile koltuğa oturması durumunda ortaya çıkacak profilin farklı olacağını düşünüyor.

Kılıçdaroğlu’nun mutevazı, sessiz, heyecanlı tartışmalara girmeyen yönünün siyasete yeni bir üslup olarak katkı yapacağını düşünen Bostancı ancak yapısal bir dönüşüm için umutlu değil. Bostancı, “CHP’de Ahmet’in Mehmet’in genel başkan olması önemli değil. Kolektif kimlik olarak siyaseti yürütme biçimi değişmezse Kemal beyin başkanlığı da görüntü değişikliği olarak kalır” yorumu yaptı.

SAV MÜESSES YAPININ SEMBOLÜ

CHP’nin tarihsel, sosyolojik temelleri olan sert bir yapısı olduğunu düşünen Bostancı’ya bu yapıyı Kılıçdaroğlu’nun kırıp kıramayacağını da sorduk. Bundan çok emin olamadığını söyleyen Bostancı, “Yeni ruh kazandırması mümkün görünmüyor. CHP’de müesses yapının sembol ismi Sayın Sav’dır. Onun desteği hakiki bir destek midir bilmiyorum. Siyaseti telaffuz etme biçimi kökten değişmeli CHP’de. Daha halkı kazanma noktasına çekilmeli. Kılıçdaroğlu’nun daha önce bir renk olarak söylediği sözleri bakalım kolektif süreçte nasıl şekillenecek. Ne yazıkki aralarda farklar olacaktır. CHP dindar, bir parti müridi yarattı. Zor bir işe soyunuyor” dedi.

...

Nergis Demirkaya / InternethaberBu haber 827 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,637 µs