En Sıcak Konular

Daireden onlarca dinamit lokumu çıktı

18 Mayıs 2010 12:48 tsi
İtfaiye ekipleri yangın ihbarı için gittikleri dairede onlarca dinamit lokumu bulunca şoke oldu.

İtfaiye ekipleri hemen polise haber verdi, yangın söndürüldü. Bomba uzmanları dinamit lokumlarını dikkatli bir şekilde dışarı çıkardı.

Uzmanlar, dinamit lokumlarının patlaması halinde 3 kilometrekarelik bir alanın birinci derece zarar göreceğini, 40 kilometrekarelik alanda ise yapıların ise etkileneceğini söyledi. Patlamanın Maltepe'de bir deprem etkisi yaratabileceğini belirtti.

Mahallenin az kalsın havaya uçmasına neden olacak yangın söndürülürken, bomba imha ekipleri yaklaşık 50 dinamit lokumunu kontrollü bir şekilde dışarı çıkarıp inceledi. Gözaltına alınan ev sahibinin eskiden taş ocağı işletmeciliği yaptığı öğrenildi.

Eczacıbaşı Mahallesi, Bağdat Caddesi'nde bir binada yangın çıktı. İddiaya göre, o sırada evde yalnız bulunan 7 yaşındaki erkek çocuk M. Balkız, çakmakla oynarken yangın çıkmasına neden oldu. Komşular itfaiye ekiplerine haber verdi. İtfaiye ekipleri daireye girip yangını söndürdü. Ancak itfaiye ekipleri içerde dinamit lokumlarını görünce hemen polis ekiplerine haber verdi. Olay yerine hemen bomba imha ekipleri, olay yeri inceleme ve çok sayıda polis ekibi sevkedildi. İçerdeki dinamit lokumlarının terör olaylarına yönelik kullanım amacı olabileceğini de değerlendiren polis, sokağı ablukaya alarak detaylı bir inceleme başlattı. Onlarca polis ikinci kattaki dairenin içinde ve çevresinde detaylı bir inceleme yaptı.

Bomba uzmanı ekipler dışarı çıkardıkları dinamit lokumlarını dikkatli bir şekilde incelerken, yangınla birlikte dinamit lokumlarının patlaması durumunda büyük bir facia yaşanacağı da ortaya çıktı. İçerdeki yangının dinamit lokumlarına sirayet etmemiş olması facianın önüne geçti. Ev sahibi Mehmet Balkız, gözaltına alındı.

Yapılan araştırmada Mehmet Balkız'ın, taş ocağı işlettiği Samsun'dan İstanbul'a geldiği belirlendi. Mehmet Balkız, polise, dinamit lokumlarını Samsun'daki taş ocağında kullandığını söyledi. Ancak Mehmet Balkız'ın dinamit lokumlarını neden İstanbul'a getirdiği henüz belirlenemedi.

Polis ekipleri saatler süren incelemenin ardından dinamit lokumlarını da alarak delil torbasına koydu. Polisin soruşturması devam ediyor.

bugünBu haber 710 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,012 µs