'çok gizli yazı' ile uyarmış | " /> 'çok gizli yazı' ile uyarmış | "/>

En Sıcak Konular

Emniyet 'çok gizli yazı' ile uyarmış

18 Mayıs 2010 08:17 tsi
Emniyet 'çok gizli yazı' ile uyarmış 
Muğla Üniversitesi'nde öğrencilerin kışkırtılmasıyla ortaya konulan provokasyonun metropollere yayılmaya çalışıldığı ortaya çıktı. Hedefte, Başkent'in bulunduğu belirtiliyor.

Hedefte, Başkent'in bulunduğu belirtiliyor. Emniyet, 'çok gizli' bir yazı ile Ankara'daki üniversitelerde uygulamaya konulacak provokasyonu deşifre etti. Buna göre geçtiğimiz hafta Başkent'te karşıt görüşlü iki grup arasında çıkan küçük çaplı çatışma, provokasyonun fitili olarak kullanılmak isteniyor. Emniyet buna karşı, istihbarat çalışmalarına hız verilmesini ve güvenlik tedbirlerinin artırılmasını kararlaştırdı. Dün Muğla'da önemli bir gelişme yaşandı. Öğrencileri tahrik ederek, olayların büyümesine sebep olduğu ileri sürülen 'Derin' lakaplı sivil polis memuruyla birlikte 7 kişi tutuklandı.

Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal geçtiğimiz günlerde 81 il emniyet müdürlüğüne gönderdiği talimatta, provokatörlerin önümüzdeki günlerde karşıt görüşlü üniversite öğrencilerini kışkırtarak şiddet içeren eylemlere yönlendirmeye çalışacağı uyarısında bulunmuştu. Köksal'ın bu uyarısından çok kısa bir süre sonra Muğla Üniversitesi'nde olaylar çıktı. Provokatörlerin kışkırttığı karşıt görüşlü öğrenciler arasında çatışma yaşandı. Olaylar güvenlik güçlerinin sert müdahalesi ile bastırılırken bir tahrikçi de gözaltına alındı.

Muğla Üniversitesi'ndeki ortaya konulan provokasyonun metropol illere de yayılmaya çalışıldığı belirlendi. Emniyet, çok gizli bir yazı ile başkent Ankara'da da eylem planlandığı uyarısında bulundu. Emniyetin yazısına göre, geçtiğimiz hafta Başkent'te karşıt görüşlü iki grup arasında küçük çapta bir çatışma çıktı. Karşıt görüşlü gruplar arasında yaşanan bu çatışma üniversitelerde ortaya konulacak provokasyonun fitili olarak değerlendirilmek isteniyor. Emniyet çok gizli yazısında bu çatışmanın ardından Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi'nin Sıhhiye Kampüsü ile aynı üniversitenin siyasal bilgiler, hukuk, eğitim fakültelerinde, Hacettepe ve ODTÜ'de çatışma ortamı oluşturulmaya çalışıldığına dikkat çekildi. Emniyet uyarıda bu tür olaylara mahal verilmemesi için istihbarat çalışmalarına hız verilmesini, güvenlik tedbirlerinin artırılmasını istedi.

'DERİN' POLİS TUTUKLANDI

Bu arada, Muğla'daki olaylarda bir öğrencinin silahla yaralanmasına sebep olduğu iddia edilen ve karşıt görüşlü öğrencileri tahrikle suçlanan polis memuru G.Y. ile birlikte 6 kişi dün tutuklandı. Olayı araştıran Muğla Cumhuriyet Savcısı tarafından tutuklanan sivil polis memuru G.Y., bölgede 'Derin' lakabıyla tanınıyordu. Antalya Valiliği'ne atanan Ahmet Altıparmak, "Olayla ilgili bizim başlattığımız geniş kapsamlı idari soruşturma sürüyor.'' dedi. Muğla'da yaşanan olaylara karıştıkları iddiasıyla adliyeye sevk edilen 70 kişiden 6'sı cezaevine gönderilmişti.
 
zamanBu haber 673 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,775 µs