En Sıcak Konular

İsrail'den Medvedev'e cevap

12 Mayıs 2010 21:54 tsi
İsrail Dışişleri Bakanlığı, Rusya Devlet Başkanı Dimitriy Medvedev'in "Ortadoğu sorunun çözümüne tüm ihtilaf taraflarının dahil edilmesi" gerektiği yönündeki sözlerine sert bir şekilde yanıt vererek, Hamas ile Çeçen teröristler arasında bir fark bulunm

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, "Hamas, tam olarak Çeçen teröristlerle aynı; (Hamas Siyasi Büro Şefi Halid) Meşal de Çeçen lideri Şamil Basayev'in tam aynısı" denildi.

Hamas'ın, niyet ve amaçlarıyla bir terör örgütü olduğu; amacını da İsrail devletini yok etmek olarak deklare ettiği belirtilen açıklamada, "Hamas, çoğu eski Sovyetler Birliği'nden gelen göçmenler ve hatta Rus vatandaşları olan binlerce masum insanı öldürdü" ifadelerine yer verildi. Açıklamada, "gelişmiş ülkelerin teröristleri, onların coğrafi konumuna bakarak, iyi teröristler - kötü teröristler diye ayıramayacağı" kaydedildi.

Açıklamada, "Terörist, teröristtir. İsrail, Hamas terörü ile Çeçen terörü arasında bir fark gözetmemektir. Tıpkı İsrail'in Çeçen terörüne karşı mücadelesinde Rusya'ya verdiği koşulsuz destekte olduğu gibi biz de Hamas'a karşı mücadelemizde eşit muamele bekliyoruz" denildi.

İsrail Dışişleri Bakanlığı, Rusya Devlet Başkanı Medvedev'in dün Suriye'de, Şam'da Hamas'ın Siyasi Büro Şefi Halid Meşal ile görüşmesinden duyduğu derin hayalkırıklığını da dile getirdi.

Rusya Devlet Başkanı Medvedev, bugün Ankara'da Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile düzenlediği ortak basın toplantısında, İsrail ile Filistinliler arasında başlayan dolaylı barış görüşmelerine Hamas'ın da dahil olması gerektiği mesajını vermiş ve "Bu sorunun çözümü konusunda daha aktif bir şekilde, bütün ilgili tarafları, ihtilaf taraflarını dahil etmemiz lazım. Bu süreçten hiç kimseyi dışlamamamız lazım" diye konuşmuştu.
 
zamanBu haber 535 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  2,854 µs