En Sıcak Konular

STK'lar, İsrail'den İHH temsilcisinin serbest bırakılmasını istedi

12 Mayıs 2010 14:55 tsi
Ankara'da bazı sivil toplum kuruluşlarına üye bir grup, İsrail tarafından gözaltına alınan İHH Batı Şeria Temsilcisi İzzet Şahin'in serbest bırakılması için İsrail Büyükelçiliği önünde eylem yaptı.

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH), Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) ve Ankara İnanç Özgürlüğü Platformu üyesi yaklaşık 60 kişi elçilik önünde İsrail tarafından tutuklanan İHH Batı Şeria Temsilcisi İzzet Şahin için bir araya geldi. Şahin'in serbest bırakılmasını isteyen grup üyeleri, Şahin'in fotoğrafı ile "İzzet Şahin'e özgürlük" yazılı dövizler taşıdı.

Grup adına yapılan açıklamada Şahin'in bölgede insanlığın onuru adına yardım faaliyetlerini organize etmenin dışında hiçbir iş yapmadığı belirtildi. Gözaltına alınma süresinin 15 gün olduğunu belirten grup temsilcisi, "Orada ne tür insanlık dışı muamelelere maruz kaldığını bilmemekteyiz ve hayatından endişe etmekteyiz. 13 Mayıs 2010 Perşembe günü duruşmaya çıkarılması beklenen İzzet Şahin'in serbest bırakılarak, bu hukuksuzluğun sona erdirilmesi gerektiğini buradan bir kez daha yineliyoruz. Bu arada Türkiye Devleti vatandaşı ile ilgili Dışişleri Bakanlığı ve büyükelçilik kanadıyla girişimlerde bulunulmuş, ancak şu ana kadar ne için gözaltında tutulduğu ne ile suçlandığı bilgisine resmi kanallar da ulaşamamıştır." dedi.

Eylem nedeniyle elçilik önünde geniş güvenlik önlemi alındı. Açıklamanın ardından grup üyeleri olaysız bir şekilde dağıldı. (CİHAN)Bu haber 386 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  2,981 µs