En Sıcak Konular

MHP'li Şandır: Hayırlı olsun

12 Mayıs 2010 09:38 tsi
MHP Grup Başkan Vekili Mehmet Şandır, Cihan Haber Ajansı'na anayasa değişikliğiyle ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu.

Bazı hususlarda yanlışlıkların yapıldığını da savunan Şandır, değişikliğin daha fazla kamplaşmaya sebep olmadan, referandumda toplumu cepheleştirmeden hayata geçmesini temenni etti. Uygulamada doğacak sorunların ise ileride düzeltilmesini istedi.

MHP Grup Başkan Vekili Mehmet Şandır, anayasa değişikliğinin her şeye rağmen Türkiye için hayırlı olmasını diledi. Anayasa değişikliği paketinin Meclis Genel Kurulu'ndan geçmesiyle ilgili Cihan Haber Ajansı'na değerlendirmede bulunan Şandır, "Her şeye rağmen ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Gönül arzu ederdi ki daha kapsamlı, daha çok katılımın temin edileceği süreçte hazırlanacak bir anayasa değişikliği yapılabilseydi çok daha iyi olacaktı. Ama bunun da hayırlı olmasını diliyoruz." dedi. Paketin eksik olduğunu da söyleyen MHP'li vekil, şöyle devam etti: "Bazı hususlarda yanlışlıklar olmuştur. Parlamenter demokratik sistemle ilgili yapılan değişikliğin bir bütünlük içerisinde olması gerekirdi. Yalnız yargıda yapılan değişiklikler yürütme ve yasamada yapılmayan değişikliklerde korkarız ki ülkemizde bir huzursuzluğa, kamplaşmaya, adalet duygusuna olan güveni sarsmaya sebep olacaktır."

Referandum toplumda ayrışmaya sebep olmamalı

MHP Grup Başkan Vekili Şandır, 1982 Ana-yasası'nın tamamen değiştirilmesini istediklerini de dile getirdi. Şandır, şunları kaydetti: "Sonuç itibarıyla yapılan değişikliğin ülkemizde daha fazla bir kamplaşmaya sebep olmadan, referandum sürecinde bu toplumu ayrıştırmadan, cepheleştirmeden hayata geçmesi ve uygulamasında doğacak sorunların ileri zamanda yapılacak değişikliklerle düzeltilmesini arzu ediyoruz. Bu Anayasa'nın bir bütünlük içerisinde daha kapsamlı bir şekilde, toplumun tüm kesimlerinin katılımıyla değiştirilmesini önemsiyoruz. Bu yapılan değişiklikle büyük oranda sağlanamamıştır. Adalet ve Kalkınma Partisi tek başına kendi oylarıyla anayasa değişikliği teklifini Meclis'ten geçirdi. Referandumun toplumunda ayrışmaya sebep olmamasını temenni ediyoruz."
 
cihanBu haber 748 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,471 µs