En Sıcak Konular

Cindoruk ağzındaki baklayı çıkardı

2 Mayıs 2010 14:48 tsi
Cindoruk ağzındaki baklayı çıkardı 
DP Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk: Siyasi iktidar emekli veya değil, ordu komutanlarıyla, askerle mücadele yerine terörle mücadele etsin...

Partisinin Genel Merkezinde toplanan Çankaya İlçe Kongresi'nde konuşan Cindoruk, son iki gündür yaşanan terörist saldırılarda hayatını kaybeden şehitlere baş sağlığı dileyerek başladı.

Son günlerde yaşanan terör olaylarının bazılarının Karadeniz'de görüldüğünü belirten Cindoruk, terör açısından önemli bir coğrafi genişlemeyle karşı karşıya olunduğunu söyledi.

Cindoruk, ''Bu, terörle mücadelede yapılan yanlışlardan ve teröristlere uzatılan zeytin dalının reddinden ortaya çıkan bir durum'' dedi.

TBMM'nin, hükümete 1 yıl süreli sınır ötesi operasyon izni verdiğini ancak bunun kullanılmadığını söyleyen Cindoruk, ''Bu terörle mücadele değil, terörle uzlaşmadır. Terörle uzlaşılmaz, terör örgütü aldatır, ihanet içindedir. Buradan hükümete sesleniyorum, Türk ordusu hazırdır. Kuzey, Güney hattı gözetilmeden Kandil Dağına askeri harekat yapılmalıdır. Siyasi iktidar, emekli veya değil ordu komutanlarıyla, askerle mücadele yerine terörle mücadele etsin'' diye konuştu.

Hüsamettin Cindoruk, hükümetin dış politikasını da eleştirerek, yıllardır Türkiye'nin dış politikasını başarıyla yürüten diplomatların, büyükelçilerin saf dışı bırakıldığını öne sürdü.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu yerine, TBMM'nin içinden ''milli, vatansever bir Dışişleri Bakanı'' seçilmesini isteyen Cindoruk, ''Türk dış politikasını hususi, özel olmaktan çıkaralım. Ne maksatla yapıldığı belli olmayan gezileri durduralım. Türkiye yeni bir dış politikaya muhtaç. Hükümetin, iç, dış, siyasi veya orduya karşı husumet politikası başarılı olsaydı, bu şehitler olmazdı'' dedi.

Anayasa değişikliği çalışmalarına değinen Cindoruk, değişiklik paketinin geri çekilmesini istedi. Paketin hiç bir maddesinin TÜrkiye'nin sorunlarına çare olmayacağını savunan Cindoruk, ''Hangi maddesi TEKEL işçilerinin, tütün, pamuk, tarım işçilerinin sorunu çözecek, hangi maddesi anonim bir iyilik ortaya çıkaracak. Anayasa değişikliği, hükümet için siyasi hezimet olacaktır'' diye konuştu.

DP Çankaya Olağan İlçe Kongresinde, İlçe Başkanı Cahit Kale tek aday olarak yarışacak.

aa

 Bu haber 682 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,371 µs