En Sıcak Konular

İşte Ak Parti'yi bitirmenin yolu !

2 Mayıs 2010 14:31 tsi
İzmir Şehit Aileleri İnsan Hakları ve Yardımlaşma Derneği: Hükümeti yıpratmanın en güzel yolu şehit cenazelerinin gelmesidir.

İzmir Şehit Aileleri İnsan Hakları ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Yavuz Alphan, Tunceli'nin Nazımiye ilçesinde Sarıyayla Jandarma Karakolu'na saldıran PKK'nın siyasi eylem yaptığını söyledi.

Ülkenin kritik bir süreçten geçerken önünün kesilmesinin istendiğine dikkat çeken Dernek Başkanı Alphan, "Hükümeti yıpratmanın en güzel yolu, şehit cenazelerinin gelmesidir. Şehit cenazesi gelirse, hükümete yüklenmek daha kolaylaşıyor." ifadelerini kullandı.

Alphan, TBMM Genel Kurulu'nda Anayasa değişikliği teklifinin 2. tur görüşmelerine başlanmadan, Tunceli'den 4 askerin şehit olduğu haberinin gelmesinin geçmişteki bildik görüntülerden çok farklı olmadığını ifade etti. Karanlık güçlerin yıllardır aynı senaryo üzerinden siyasi eylem yaptığına dikkat çeken Alphan, "Başka alternatifleri yok. Hükümeti yıpratmak için bu oyunu oynuyorlar. Bu ülkede birileri PKK'nın bitmesini istemiyor. 5 bin teröriste karşı 80 bin korucu, 150 bin askerle başarılı olamıyorsan bir yerlerde sorun vardır demektir. İran bile terörü 5 yılda bitirdi." diye konuştu.

1 Mayıs'ta Taksim'deki görüntünün de bazılarını rahatsız ettiğine dikkat çeken Alphan, Sarıyayla Jandarma Karakolu'nu 50'ye yakın teröristin bastığını ve daha sonra yardıma giden askerlerin 35 kilometrelik yolu yürüyerek gitmesini şaşkınlıkla karşıladığını vurguladı. "Sırtında 27 kilo çanta, ayağında postal, yağmur ve çamurda bir kişi 35 kilometre yürüyebilir mi?" diyen soran Alphan, "PKK ile böyle mücadele olmaz" diye konuştu.

TBMM'de Anayasa değişikliğinde maddelerin 330 oyla geçtiğini hatırlatan Alphan, CHP ve MHP'nin 15. madde konusundaki tutumunu da eleştirdi. Alphan, '15. madde, geçmişle, ihtilallerle yüzleşmeyi sağlayacak. Diğer maddelere destek vermeyen MHP ve CHP, bu 15. maddeye destek verseydi, hakikaten samimi olduklarına kanaat getirecektim. Çünkü, iki parti de 1980 ihtilalindi mağdur oldu."

cihanBu haber 581 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  2,848 µs