En Sıcak Konular

'CHP gibi olmayın' önerisi partilileri kızdırdı

1 Mayıs 2010 19:22 tsi
Havlu kralı olarak tanınan Denizli Organize Sanayi Bölgesi (DOSB) Başkanı Abdülkadir Uslu'nun işadamlarına birlik ve beraberlik içinde hareket etmeleri gerektiğini, aksi takdirde CHP gibi büyüyemeyeceğini söylemesi CHP'lileri kızdırdı.

CHP Denizli İl Başkanı Zafer Gönenç yaptığı yazılı açıklamada, Uslu'nun Denizli Genç Tüccarlar ve İşadamları Derneği (GETİAD) "Tecrübe Paylaşım" toplantısında CHP'ye yönelik sözlerini seviyesiz ve yakışıksız olduğunu bildirdi. Gönenç, "Haddini ve hakkını aşan bu değerlendirmeler dolayısıyla öncelikle Uslu'yu kınıyoruz. CHP ile ilgili yorum yapma hakkını kendinde bulanların önce geçmişte övgü ile söz ettikleri ANAP iktidarları döneminde nasıl kredilerle zenginleştiklerini bu dönem sona erdikten sonra nasıl gerilediklerini Denizli kamuoyu çok iyi bilmektedir." dedi. Gönenç, Uslu'nun daha önce devletin işsizlik maaşlarını çalışmadan ödemekten ziyade, âtıl durumdaki fabrikaların işletmesinde kullanmasını, işçilerin de buralarda çalıştırılması önerisini de kendisinin 'krediye doymadığının' bir göstergesi olarak değerlendirdi. Gönenç, "İşsizlik fonunda biriken işçilerin paralarının sanayiciye kredi olarak verilmesini içeren önerisi de kendisinin hala krediye doymadığını göstermektedir. Daha geçmişte aldığı kredileri ödemeden sanayiciye verilecek yeni krediler için işçilerin parasına göz dikmesi ayrıca düşündürücüdür." diye konuştu.

Gönenç, DSOB Başkanı uslunun kendisine "Oyunuzu yüzde 40'a çıkarın memleketi bunlardan kurtarın." ifadesini kullandığını iddia ederek, bu sözü ile nasıl demagoji yaptığını da halkın takdirine bıraktıklarını belirtti. Gönenç, CHP'nin hiçbir zaman batık krediler ile yaşayan işadamlarının destekçisi olmayacağını sözlerine ilave etti.

DOSB Başkanı Abdülkadir Uslu, GETİAD toplantısında 'Ufak olsun, benim olsun' diye uğraşırsa olur ama o kadar olur. CHP gibi yüzde 20 ile ömür boyu idare edersiniz.' ifadelerini kullanmıştı.Bu haber 543 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,548 µs