En Sıcak Konular

"Bush, Ermeni soykırımı tasarısından rahatsız"

0 0 0000 00:00 tsi
ABD Kongresi'nin Cumhuriyetçi üyesi Virgina Foxx, Temsilciler Meclisi'ne sunulan sözde Ermeni soykırımı tasarısının kabulü halinde bundan Türk-Amerikan ilişkilerinin olumsuz etkileneceğini söyledi.

Foxx, ABD Temsilciler Meclisi'ne sunulan sözde Ermeni soykırımı tasarısıyla ilgili sorular üzerine, tasarıyı imzalayan Meclis üyelerinin çoğunun tasarısının ne olduğunu pek de bilmediklerini ve bunu konu üzerinde çok da düşünmediklerine inandığını söyledi.


Foxx,“ABD'nin son derece değerli bir ittifakı” olan Türkiye ile olan ilişkileri kötü yönde etkileyeceğini, ayrıca bu tasarının arkasında haklı bir neden olmadığını kaydetti.
Foxx, Cumhuriyetçiler'in tasarıya genelde karşı oldukları için daha önce konunun bu kadar çok gündemde olmadığını ancak son seçimlerden sonra Temsilciler Meclisi'nde gücün Demokratların eline geçtiğini ve Meclis'in Demokrat Başkanı Nancy Pelosi'nin bu konuda aktif davrandığını hatırlattı.

Tasarının geçip geçmeyeceğiyle ilgili sorulara kesin bir yanıt veremeyen Foxx, kişisel olarak bu yıl tasarının geçmemesi halinde bundan sonraki yıllarda geçme olasılığının azalacağına inandığını söyledi.

Ancak Foxx bu yıl muhtemelen Nisan ayında son dakikada bile tasarının geçmesi yönünde bazı manevralar yapılabileceği imasında bulundu.


Kongre üyesi Foxx, ABD Başkanı George W. Bush'un ulusal güvenlik konusuna ve terörizmle mücadeleye son derece önem verdiğini hatırlatarak, Başkan Bush'un tasarının geçmesi durumunda bundan ABD'nin terörle mücadele ve Türkiye ile olan ilişkilerinin olumsuz yönde etkilenecek olmasından büyük kaygı duyduğunu vurguladı.

hürriyet
 Bu haber 45 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,250 µs