En Sıcak Konular

'Kurtlar'ın kazanı fokur fokur!

0 0 0000 00:00 tsi
'Kurtlar'ın kazanı fokur fokur! Kurtlar Vadisi'nde polemikler üç koldan ilerliyor. RTÜK biz sansürcü değiliz derken, yapımcılar kurulu yalancılıkla suçladı. İzleyiciler ise işi namus davasına dönüştürdü, eyleme hazırlanıyor... İşte vadiden son gelişmeler...

RTÜK Başkanı Zahid Akman, Kurtlar Vadisi Terör dizisinin kaldırılma tartışmalarıyla ilgili sorulara cevap verdi.  Akman "Show TV'nin Yayın Yönetmeni bana diziye gelen tepkilerden de kendilerinin rahatsız olduğunu söyledi. Konuyu konuştuk ve kaldırmak için girişimde bulunacaklarını söyledi. Bizim RTÜK olarak herhangi bir baskımız ya da sansür sözkonusu değil" dedi.

"Kurtlar Vadisi'nin ikinci üçüncü bölümü yayınlansaydı ne olurdu" sorusu üzerine Akman, "ihlal olursa ceza verilirdi, gereken yapılırdı" diye cevap verdi. Akman özetle şöyle konuştu:

"Yayınlanmamış bir dizi ile ilgili biz yayınlanmayın diyemeyiz. Yayıncı kuruluş programı görmediniz nasıl karar veriyorsunuz dese biz cevap veremeyiz. Yayıncı kuruluş yetkilileri kendilerine RTÜK'e gelen şikayetlerin beş altı kadı şikayet geldiğini ifade ettiler."
 

RTÜK yalancı

RTÜK Başkanı Zahid Akman'ın CNN Türk'te 'Kurtlar Vadisi'nin yayından kaldırılması yayıncının tasarrufudur, bizimle ilgisi yok" açıklaması dizinin yapımcısı Pana Film'i öfkelendirdi. Pana Film RTÜK Başkanı'nı çok ağır kelimelerle suçladı. İşte o açıklama:


 
RTÜK Başkanı Zahid Akman, CNNTürk'te katıldığı canlı yayında Kurtlar Vadisi Terör'ü üst kurulun yasaklamadığını, sansür iddialarının gerçek dışı olduğunu öne sürdü… Zahid Akman, insanların gözünün içine baka baka yalan söyledi.

Gerçekler ise şu: RTÜK heyeti, oybirliği ile, dizinin birinci bölümünde yasalara aykırı bir durum olmamasına rağmen, dizinin devamının yayımlanması halinde sözlü ve yazılı uyarı olmaksızın kanala bir ay kapatma cezası verileceğini ve akabinde kanalın yayın iznini iptal edeceklerini ifade etmişlerdir.

RTÜK Başkanı, bu toplantıda kendisine gelen şikayet mesajlarını delil olarak sunarken, dizinin varlığı ile ilgili olumlu mesajları  bin şuursuz kişi olabilir" diye değerlendirmiş, canlı yayında ise kendi cümlesini çarpıtarak "kanala da şikayet mesajları geliyormuş" ifadesini kullanmıştır. 

Gerçeklerin ortaya çıkarılması için toplantı tutanaklarının açıklanmasını talep ediyoruz… Devletimizin bir kurumunun başındaki yetkilinin bu şekilde gerçek dışı beyanat vermesini esefle kınıyoruz… Sansürcü ve şantajcı zihniyetin ruh hali olarak görüyor, gerçeklerin er ya da geç ortaya çıkacağına inandığımızı ifade ediyoruz...


Kurtlar Vadisi fanatikleri sokağa çıkıp eylem yapacak!!!

Kurtlar Vadisi'nin yayından kaldırılmasında sonra dizinin fan klüp sitelerinde ve forumlarında biraraya gelen izleyiciler, RTÜK'e tepkilerini dile getirebilmek için sokağa çıkma kararı aldı.

Bugünkü eylemlerin hedefinde ise Ankara Bilkent'teki RTÜK binası ile İstanbul Gayrettepe'deki RTÜK Bölge Müdürlüğünün önleri var.

Birbirlerini hiç tanımayan dizinin fanatikleri RTÜK önünde buluşup, basın açıklaması yapmaya hazırlanırken, tepkilerini sert bir şekilde dile getirecekler.

Bazı illerde ise Valiliklerden alacakları izin ile yürüyüş yapacaklarını duyuran fan klüp üyeleri, sansüre karşı birlik ve beraberlik çağrısında bulundu.

Görünen o ki önümüzdeki günler içinde ellerine Kurtlar Vadisi ve Polat Alemdar posterleri alanlar, sokaklarda boy gösterecek.

Bu arada bu fan sitelerinden birinde yer alan ilanda her gün 100 bin kişinin RTÜK'ü araması çağrısı yer aldı. Öte yandan fanatiklerin RTÜK'ün resmi sitesi ile birlikte, hosting firmasına ait 100'e yakın siteyi de çökerttikleri öğrenildi!
Bu haber 270 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,641 µs