En Sıcak Konular

Polis Radyosu’ndan ilginç sansür

0 0 0000 00:00 tsi
Emniyet Genel Müdürlüğü’nün haftalık rutin basın toplantısını canlı yayınlayan Polis Radyosu’nun, Emniyet Sözcüsü’nün soru cevap bölümünü yayınlamadığı ortaya çıktı.

İlginç olay geçen hafta, Ogün Samast’ın Samsun’da çekilen görüntülerine ilişkin bilgi veren Sözcü İsmail Çalışkan’ın konuşmasının deşifresinin Emniyet Genel Müdürlüğü Haberleşme Daire Başkanlığı’ndan istenmesiyle ortaya çıktı. Bu deşifrenin yapılması için haftalık basın toplantısını yayınlayan Polis Radyosu’ndan kayıtlar istendi.

HATA KORKUSU

Ancak gelen kayıtlarda sadece sözcünün emniyet teşkilatının haftalık bilgilerinin bulunduğu yazılı metnin okunduğu bölüm olduğu anlaşıldı. Basın mensuplarının sorduğu soru cevap bölümünün neden bulunmadığının sorulması ise sansürü ortaya çıkardı ve halen Antalya Emniyet Müdürlüğü görevini yürüten dönemin bir başka Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Feyzullah Arslan, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Ramazan Er ve Güvenlik Daire Başkanı İsmail Çalışkan’ın 272 haftadır yaptığı haftalık basın toplantısının soru cevap bölümlerinin "Bir hata olur, soruya yanlış cevap verir" düşüncesiyle Polis Radyosu’nda yayınlanmadığı anlaşıldı.

SONUNCU SANSÜRSÜZ

Duruma isyan eden Çalışkan’ın en az 4 haber kanalı tarafından canlı olarak verilen basın toplantısının sansürlenmesinin hiçbir mana taşımadığını Polis Radyosu yetkililerine ve Haberleşme Daire Başkanlığı’na ilettiği öğrenildi. Bu gelişmeler üzerine 9 Şubat 2007 Cuma günü 273’üncüsü yapılan basın bilgilendirme toplantısı Polis Radyosu’nda tamamen yayınlandı.
 
hürriyetBu haber 161 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,944 µs