En Sıcak Konular

TEKEL, 2006 yılında satışlarını yüzde 1,5 artırdı

0 0 0000 00:00 tsi
 TEKEL Sigara Pazarlama ve Dağıtım Genel Müdürü Adnan Top, ''2005 yılında yüzde 20 pazar payı kaybeden TEKEL, 2006 yılında yüzde 1,5 oranında satışlarını artırmıştır'' dedi.

           Top, Tokat Öğretmenevi'nde düzenlenen TEKEL Tokat Başmüdürlüğü Toptan Satıcıları ve Satış Temsilcileri Eğitim Semineri'nde yaptığı konuşmada, TEKEL'de çalışmanın sorumluluğunu bildiklerini söyledi.
      Kurumun 150 yıllık geçmişi olan ciddi bir kuruluş olduğunu ifade eden Top, şöyle dedi:
      ''Bir zamanlar insanımızın ocaktaki tuzu da, çayı da, kahvesi de TEKEL oldu. Ben bunu tütün eken insanlarımızından duymuştum. Güneşin altında elleri nasırlaşmış ve kavrulmuş anamızın tütün eksperine tütününü teslim ederken, (bu tütün, kızım Ayşe'nin gelinliğidir) dediklerinde ben gerçekten heyecanlanmıştım. Bunun yanında TEKEL, içkisiyle kederli ve sevinçli anların da destekçisi olmuştur.'' Sigaranın zararlarına da değinen ve kullanılmaması gerektiğini vurgulayan Top, ''Sonuna kadar sigarasız bir dünya evet. Hiç sigara içilmesin evet. Eğer içiliyorsa bizim zehrimiz içilsin, buna da evet'' dedi.
      Göreve sıkıntılı bir dönemde geldiklerini anlatan Top, şunları kaydetti:
      ''Toptan satıcılarımızın motivasyonu bozuktu. Karlılıkları düşüktü. Biz geçen yıl ilk toplantımızı Samsun'da yaptık. Onlara gönlümüzü açtık. (Biz buyuz) dedik. (Bu noktada devam edeceğiz. Bizimle birlikte yürümeye var mısınız?) dedik. Hepsi (Evet) dedi. Onlara ne söz verdiysek bir tanesi hariç hepsini yaptık. Onu kendi aramızda konuşuruz. 2005 yılında yüzde 20 pazar payı kaybeden TEKEL, 2006 yılında yüzde 1,5 oranında satışlarını artırmıştır. Kesinlikle ayıplı bir mal üretmiyoruz. Bu millete nankörlük yapma gibi bir düşüncemiz olamaz. O yüzden sonuna kadar mücadele edecek ve TEKEL sigarasının tekrar zirveye oturmasında en büyük katkıyı sizler vereceksiniz.'' Top, 2007 yılında TEKEL toptan satıcılarının 2006 yılından çok daha güçlü olacağına inandıklarını belirterek, ''Arabalarımıza tarihimizi yazdık. TEKEL'in nasıl bir dev olduğunu insanlarımız gördü. İmajımızı yeniledik. Bayiinin önüne eskiden ne geldiği belli olmazken, şimdi TEKEL arabasını gördü. 2007'de daha güzellerini yapacağız'' dedi.

milliyetBu haber 186 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,351 µs