En Sıcak Konular

O Yasin Hayal değil, polis!

0 0 0000 00:00 tsi
O Yasin Hayal değil, polis! İstanbul Valisi Muammer Güler, Hrant Dink cinayetine azmettirici Yasin Hayal'e ait olduğu' iddia edilen ve cinayetten sonra çekilen fotoğrafla ilgili açıklama yaptı.

Sabah ve Akşam gazetelerinde yayınlanan fotoğrafın Yasin Hayal’e ait olmadığı açıklandı. İstanbul Valisi Muammer Güler, gazeteci Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin, ''azmettiricisi Yasin Hayal'e ait olduğu'' iddia edilen fotoğraftaki kişinin, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi'nde görevli polis memuru olduğunu bildirdi. Vali Güler, İstanbul'dan Ankara'ya hareketinden önce Atatürk Havalimanı VİP Salonu'nda, yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

''Basında yer alan ve olay yerinde olan Yasin Hayal'e çok benzeyen kişinin fotoğrafını ben de gördüm. Hrant Dink'in hayatını kaybetmesinden sonra olayın azmettiricisi sıfatıyla, Yasin Hayal, Trabzon'dan İstanbul'a getirilmiş ve tutuklanmıştır. Gazetelerdeki görüntüde yer alan ve Yasin Hayal olduğu iddia edilen kişi, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube'de görevli bir polis memurudur. Maalesef bu konuda bir bilgi kirlenmesi vardır. Bugün Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin, soruşturma ve Yasin Hayal'in durumuna ilişkin açıklamayı yapacaklardır.''Bu haber 383 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,422 µs