En Sıcak Konular

Emzir-ME! Sam amca kızıyo...

0 0 0000 00:00 tsi
Emzir-ME! Sam amca kızıyo... Mağdur edilen hemcinslerine destek için Marnie Glickman (sağda) kızı Calliope’yi, Rachel Brusseau ise oğlu James’i, Portland Uluslararası Havaalanı’nda emziriyor.

Laktivistler ülkenin yüzde 52’sine karşı serbestçe emzirme mücadelesi veriyor. Diğer annelerse utanç ve ayıplanma korkusuyla kuytulara sığınıyor.

Anlaşılan Amerikan erkeklerinin göğüs takıntısı devam ediyor. Bilindiği gibi muzır erkek dergileri Akdeniz civarı gibi ılıman iklimlerde çıkan sayılarında popo görüntülerini, ABD ve Kuzey Avrupa gibi bölgelerde ise meme fotoğrafları basmayı tercih ederler. Gelen haberlere bakılırsa, ABD'li erkekler bu takıntıları yüzünden emziren kadınlarda bile cinsel bir imge görüyor ve rahatsız oluyor.
2003 yılında federal Hastalık Kontrolü ve Önlenmesi Merkezleri için yapılan ulusal bir araştırmada, 3 bin 976 katılımcıdan yüzde 48'i emziren annelerle bir sorunları olmadığını söylerken, yüzde 30'u rahatsız olduklarını söylediler. Kalan yüzde 22 ise kararsız.

Geçtiğimiz günlerde Julie Wheelan Rhode Island’daki bir alışveriş merkezinde güvenlik görevlisi tarafından uyarıldı. Las Vegas’taki bir restoranın  müdür yardımcısı Emile Holt’u kınadı. Washington’daki bir belediye havuzunda Laurie Waldherr sudan uzaklaştırıldı. Bu kadınların tek suçu, çocuklarını emzirmekti. Fakat Emily Gillette’in başına gelenler bardağı taşıran son damla oldu. Freedom Airlines’la Vermont’a uçacağı sırada 22 aylık çocuğunu emzirdiği için kovulan 27 yaşındaki anne, Vermont İnsan Hakları Komisyonu’na başvurmakla kalmadı, kadınların desteği sonucu yeni bir eylem de başlatmış oldu. Ülkenin her yerinden kadınlar havaalanlarına çocuklarını emzirmeye gittiler. Portland Uluslararası Havaalanı’nda Delta Airlines kapısının önünde Gillette’e destek için 35 kadın toplandı ve çocuğunu emzirdi.

Bu ve benzeri destek eylemlerini yapan kadınlar kendilerini “laktivistler” olarak adlandırıyorlar. www.nurseherenow.com sitesinin kurucusu 2 çocuk annesi Sher Maloney de bunlardan biri. Kadınların emzirirken “özel parçalarını” kullandığını savunan görüşü “oversexed”, aşırı cinselleştirilmiş bulan Maloney, bu gibi kişilerin bu organların işlevselliğini değil, sadece cinselliğini görebildiğini söylüyor, ama asla geri adım atmıyor: “Kültürel bir tabu, çocukların sağlığıyla ilgili olarak kararlarımızı etkileyememeli. Kültürümüzün saçma ve yerinde olmayan yanlarına uymayı reddetmek için kendimizi güçlendirmeliyiz,” diyor.

Ancak anneler ne kadar çırpınsalar da, karşıt görüş her zaman ve hemen oracıktaki köşede onları bekliyor.

iyibilgi.comBu haber 558 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,022 µs