En Sıcak Konular

Özal'a 'Ergenekon olabilir mi?' sorusu

17 Temmuz 2009 22:19 tsi
İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi bünyesinde ''Turgut Özal Müzesi'' kurulması kararı alındı.

Turgut Özal Tıp Merkezi ile müze yapılması planlanan alanı gezen 8. Cumhurbaşkanı Özal'ın eşi Semra Özal, müze haberinin kendisi için çok güzel bir sürpriz olduğunu söyledi.

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik'le merkeze gelerek incelemelerde bulunan Özal, müzenin içeriği ve düzeni hakkında bilgi aldı.

Semra Özal, konuya ilişkin şöyle konuştu:

''Müzede Turgut Özal'a ait her şey teşhir edilecek. Bu haberi duyunca çok memnun oldum. Ona ait özel her şeyi vereceğim. Çünkü, burası ona ait özel bir yer. ABD'nin Houston kentindeki sağlık merkezinin aynısını buraya inşa etmek istedi ve gerçekleştirdi. Hayali buydu ve gerçekleştirdi. Bugün sadece deniz, sahil turizmi değil, sağlık turizmi de vardır. Ben inanıyorum ki burası öyle bir merkez olacaktır. Müze konusu da benim için gerçekten güzel bir sürpriz oldu. Çünkü ben İstanbul'da böyle bir çalışma için uygun bir yer arıyordum. Ankara'da bir çalışma vardı. Ama burada olması çok önemli ve manidar olacaktır. Ben de ona ait özel bütün her şeyi vereceğim. Yapabileceğimiz ne varsa buna hazırız.''

ÖZAL'IN ÖLÜMÜNE İLİŞKİN İDDİALAR

Semra Özal, bir gazetecinin, ''Özal'ın ölümüyle ilgili son zamanlarda çeşitli iddialar ortaya atıldı. Özellikle öldürüldüğü iddiaları ve Ergenekon şüphesi var. Bu konuda siz neler düşünüyorsunuz?'' şeklindeki sorusuna, ''Herkes bir şeyler iddia edebilir. Hiç bir alakası yok. Ergenekon ile falan alakası yok'' yanıtını verdi.

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik de Semra Özal'ın ziyaretinin kendilerine moral verdiğini ve motive ettiğini dile getirerek, desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Çelik, ''Çok kıymetli büyüğümüzün değerli eşlerinin bizleri ziyaret etmesi gurur vericidir. Onun bıraktığı bu büyük hizmeti genişletmek, Ortadoğu'da ve Avrupa'da hatırı sayılır bir merkez haline getirmek için çalışacağız. Hanımefendinin buraya gelmesi de bizlere moral vermiş, motive etmiştir'' dedi.

Semra Özal, daha sonra İnönü Üniversitesi yerleşkesini de gezdi. 

samanyoluhaberBu haber 643 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,236 µs