En Sıcak Konular

F.Bahçe'nin projesine mühür vuruldu

17 Temmuz 2009 11:12 tsi
Kadıköy Belediyesi'nin açtığı ve ilanı Bursa'da bir yerel gazetede yayınlanan ihale sonucu Fenerbahçe Kulübü'ne verilen 58 dönümlük arazide başlatılan inşaat çalışmasına mühür vuruldu.

Sabah'ın 2 yıl önce "Fenerbahçe'ye 100. Yıl Kıyağı" başlığıyla duyurduğu arazi tahsisinden sonra, Fenerbahçe Spor Kulübü burada kapalı spor salonu, ticaret merkezi, huzurevi ve otel gibi sosyal donatı alanlarının bulunacağı bir kompleks için inşaat başlattı.

Büyükşehir Belediyesi'nde yapılan 5 binlik planlar ve Kadıköy Belediyesi'nin buna uygun yaptığı 1/1000 ölçekli planları çerçevesinde Ataşehir'de 260 milyon euro yatırımla inşaatına başlanan komplekse 'Alpella Şehri' adı verildi. Ancak Mimarlar Odası'nın açtığı davada mahkeme, inşaatın durdurulmasına karar verdi. Fenerbahçe'nin itirazını reddeden Danıştay yerel mahkemenin kararını onadı ve planların iptaline karar verdi.

Danıştay'ın kararına rağmen bölgede yapılan inşaat çalışmalarının devam etmesi üzerine Ataşehir Belediyesi, "Mahkeme planları iptal etti. Yeni bir plan yapılana kadar inşaat yapamazsınız" diyerek inşaatı mühürledi. Karar yapımcı firmaya da tebliğ edildi.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, "İstanbul Büyükşehir Belediyesi yeni bir plan yapana kadar inşaata izin vermeyeceğiz. Bu uygulama tamamen mahkemenin kararıyla ilgilidir. Büyükşehir yeni bir plan yapıp bize gönderirse biz de buna uygun yeni bir plan yaparız" dedi.

Komplekse Ülker tarafından yapılacak 10 bin kişilik kapalı spor salonunun da aralarında bulunduğu alana yaklaşık 46 bin 175 metrekare inşaat izni verilmişti. 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'na yetiştirilmesi beklenen kapalı spor salonunun inşaatının durdurulması Fenerbahçe'yi harekete geçirdi.

sabahBu haber 582 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  2,537 µs