En Sıcak Konular

Windows 7 satışa çıkıyor

14 Temmuz 2009 22:22 tsi
Microsoft’un resmen 22 Ekim’de piyasaya çıkacak yeni işletim sistemi Windows 7 için yarından itibaren siparişler alınmaya başlanıyor.

Windows 7, öncekilere oranla daha az enerji tüketme iddiasında. Birden fazla dokunmalı arayüzleri destekleyen Windows 7, ev ağı kurmada kolaylık sağlıyor. Microsoft'un Başkanı Steve Ballmer, yeni sistemi anlatırken, “Windows 7 şimdiye dek piyasaya çıkarılan Windows işletim sistemlerinin en iyisi” ifadesini kullanıyor.

Ballmer, kullanıcıların Vista'daki sorunlarla bu işletim sisteminde karşılaşmayacakları görüşünde. Ballmer, "Buna tüm doğru içerikleri koyduk. Yalınlık, güvenilirlik ve hız... Doğruyu elde etmek için çok çalıştık ve becerdik" sözleriyle Windows 7'ye olan inancını dile getiriyor.

Microsoft'un yeni işletim sistemi öncekilere oranla daha çabuk açılıp kapanırken, daha az güvenlik alarmı verecek. Yeni sistemle çalışan dizüstü bilgisayarlar daha az enerji tüketecek, böylece batarya ömrü uzayacak.

HER BİLGİSAYARDA ÇALIŞACAK
Windows 7 günümüzün vazgeçilmezleri arasında yer alan cep telefonu, dijital fotoğraf makinesi gibi cihazlarla daha uyumlu çalışacak.

Windows 7, Vista'nın aksine, çok az işlem gücüne sahip bilgisayarlarda da çalışabilecek. 1 GB RAM ve 1 GHz hıza sahip işlemci,  Windows 7 için yeterli olacak.

Windows 7'nin güncellenmiş bir görev çubuğu, yeni hareketli masaüstü efektleri, içeriğe duyarlı mönüsü ve gösterişli bir masaüstü arama özelliği olacak.

Microsoft, yazılım stratejisini bir süredir üçlü sisteme yöneldi. Bir başka ifadeyle, işletim sistemi hem kişisel bilgisayarlarda hem TV'lerde hem de cep telefonlarında çalışabiliyor. Windows 7, bu stratejinin bir parçası olarak geliyor.Bu haber 630 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,510 µs