En Sıcak Konular

Tanrıverdi, CHP'ye psikiyatrist önerdi

14 Temmuz 2009 11:42 tsi
AK Partili Hüseyin Tanrıverdi CHP'nin kabul oyu verdiği askere sivil yargı yolunu açan düzenleme için AYM'ye gitmesini tutarsız bir davranış olarak değerlendirdi.

TANRIVERDİ: “CHP’NİN PSİKİYATRİSTLERE İHTİYACI OLDUĞU ÇOK AÇIK”

AKP’li Hüseyin  Tanrıverdi, CHP’nin kabul oyu verdiği askere sivil yargı yolunu açan düzenleme için Anayasa Mahkemesi’ne gitmesini tutarsız bir davranış olarak değerlendirdi ve ekledi “psikiyatristlere ihtiyaç olduğu çok açık.”

TV8’de yayınlanan “Erkan Tan ile Başkent’ten” programına konuk olan AKP Manisa Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, CHP’nin askere sivil yargı yolunu açan düzenleme için Anayasa Mahkemesi’ne gitmesini psikiyatrik bir vaka olarak değerlendirdi. Tanrıverdi, “ Ne hukuk mantığıyla yorumlayabilirsiniz, ne sosyal bir mantıkla yorumlayabilirsiniz, ne demokratik bir anlayışla yorumlayabilirsiniz; ancak psikiyatristlere ihtiyaç olduğu çok açık” dedi.

Program sunucusu Erkan Tan’ın “Ne demek istiyorsunuz? CHP’lilere Deli mi diyorsunuz” Soruları üzerine, CHP’nin “12 Eylül’le hesaplaşmalıyız” tutumunu hatırlatan Tanrıverdi, “ Anayasayı değiştirelim, 15. maddeyi değiştirelim deyip, 15 gün sonra zihnini değiştiren, fikrini değiştirenler için doğrusu psikiyatristlere ihtiyaç var” diye konuştu ve ekledi.

“Hayır ben deli demedim ama psikiyatristler bunu tahlil etmeliler. Ayrıca sosyal yöndende, demokrasi laboratuvarına yatırmalıyız. Halk laboratuvarına yatırmalıyız. Cumhuriyet laboratuvarına yatırmalıyız. Türkiye’nin gelişmişliği laboratuvarına yatırmalıyız. Bunu tahlil etmeliyiz.”

haber7Bu haber 637 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  2,785 µs