En Sıcak Konular

İdil Biret'e Alperen özrü

14 Temmuz 2009 10:42 tsi
Alperen Ocakları Genel Başkanı Abdullah Gürgür, bugün ünlü sanatçı İdil Biret'in evine özür ziyaretine gidecek.

Biret'in İstanbul'daki evinde gerçekleşecek görüşmede Gürgür, ünlü sanatçıdan özür dileyecek. Biret de Gürgür'e albüm hediye edecek. Biret ve Gürgür'ün, buluşmanın ardından ortak açıklama yapması bekleniyor.

Alperen Ocakları Genel Başkanı Abdullah Gürgür, Topkapı Sarayı'ndaki protestoyla ilgili olarak dün sanatçı İdil Biret'i telefonla aradı. Gürgür, İdil Biret'in telefona çıkmaması üzerine eşi Şefik Büyükyüksel ile konuştu. Büyükyüksel'e, tepkilerinin organizatör firmaya ve afişe yönelik olduğunu ifade eden Gürgür, "İdil Hanım'la sorunumuz yok. Kendisi milli bir sanatçımızdır. Sanatına ve kendisine saygı duyuyoruz. Tepkimiz organizatör firmaya yönelikti." dedi. Bu hareketin demokratik tepki olarak görülmesi gerektiğini söyleyen Gürgür, "Tepkinin daha yumuşak bir üslupla dile getirilmesi doğru olurdu." şeklinde konuştu. Gürgür'ün açıklamaları üzerine Büyükyüksel şunları kaydetti: "Samimi olduğunuzu, bu konuşmanızdan anlıyorum. Oradaki çocuklar İstiklal Marşı söyleyip Türk bayrağı açtılar. Söylenen marş ve açılan bayrak bizim bayrağımızdır. Biz Plevne'den geldik. Eşim de Kafkasya'dan Şeyh Şamil'in soyundan gelmiştir. Bunları bilip ona göre hareket etmek lazım. İndirilen afişte eşimin adı vardı, bu çirkindi. Bu tepkileri kontrol edip böyle davranışlara girilmemelidir.'' Alperen Ocakları Başkanı'na telefondan ötürü teşekkür eden Büyükyüksel, eşi İdil Biret'e, yaptıkları konuşmayı ileteceğini aktardı.

Abdullah Gürgür, merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun kurduğu teşkilatın karanlık güçlere alet olamayacağını söyledi. Yazıcıoğlu'nun vefatının ardından Alperenlerin başsız kaldığı ve karanlık odakların bu durumdan yararlanmak için harekete geçtiğine yönelik basında çıkan haberleri değerlendiren Gürgür, "Yazıcıoğlu'nun kurmuş olduğu teşkilat, bu tür güçlere alet olmaz.'' dedi. Bu arada Alperenler Ocakları İstanbul İl Başkanı Mustafa Kayatuzu, kendilerinden 'ilkel yaratık' diye bahseden Bakan Ertuğrul Günay'a tepki gösterdi. Kayatuzu, "Kötü söz sahibine aittir." dedi.

zamanBu haber 781 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,178 µs