En Sıcak Konular

DTP'lilere Türk bayraklı tepki

8 Temmuz 2009 15:43 tsi
MERSİN'de, Kürt sorununa dikkat çekmek için eylem yapıp terörist başı Abdullah Öcalan lehinde slogan atan DTP'lileri gören 50 yaşındaki Salah Ömmürtaş, yanında taşıdığı Türk bayrağını göstererek, tepki gösterdi.

Mersin Valiliği'ne yürümek isteyen aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 500 DTP’li, Çankaya Mahallesi'nde toplandı. Türkçe, Kürtçe dövizler açan partitiler Mersin Valiliği'ne doğru yürüyüşe geçti. ‘Dişe diş, kana kan, seninleyiz Öcalan’, ‘Kürdistan faşizme mezar olacak’, ‘Öcalan'sız hayatı başınıza yıkarız’, ‘PKK halktır, halk burada’, ‘Biji Serok Apo’ (Yaşasın Başkan Apo) ve ‘Öcalan’ sloganları atan DTP’liler, Atatürk Caddesi'ndeki Ulu Cami önünde polis tarafından durduruldu. Polis barikatını aşamayan grup adına DTP İl Genel Meclisi üyesi İbrahim Akyol açıklama yaptı. Kürt sorununun demokratik, barışçıl ve diyalog sürecinde çözülmesi için taleplerini Vali Hüseyin Aksoy’a duyurmak istediklerini belirten Akyol, “30 yılı aşkın süredir devam eden Kürt sorununa endeksli çatışmalı durum, toplumsal bir travmaya yol açmıştır” dedi.

Akyol açıklaması sırasında, polis barikatının hemen arkasında yer alan 50 yaşındaki Salah Ömürtaş yanındaki Türk bayrağını açarak, “Hepiniz bu bayrağın altında ezileceksiniz” diye bağırdı. DTP'lilerin üzerine yürümek istediği Ömürtaş'ı polis olay yerinden uzaklaştırdı. Cami avlusuna götürülen Ömürtaş, “Vatanı olmayanın namusu da olmaz. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti. Bu vatan bizim. Mersin'de bayrağımızı yaktınız, yeter. Yazık bu vatana, yazık bu cennet Mersin’e” dedi. DTP'liler 10 dakikalık oturma eylemi ardından dağıldı.

HürriyetBu haber 695 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  11,674 µs