En Sıcak Konular

Uygur Türkü'nün balina kadar değeri yok mu?

8 Temmuz 2009 12:58 tsi
Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, Çin'de Sincan-Uygur Özerk Bölgesi'nde yaşanan olaylarla ilgili, "İnşallah, kutupta balinanın hayatı için seferber olan insanlık, böyle binlerce insanın hayatını da önemseme duyarlılığına ulaşır." dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, Bedensel Engelliler Federasyonu Başkanı Veysel Gürpınar ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti. Bardakoğlu burada gazetecilerin sorularını cevapladı. Bir soru üzerine Sincan-Uygur Özerk Bölgesi'nde yaşanan olaylarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Bardakoğlu, "O acıyı, ızdırabı, hep birlikte ama hiçbir şey yapamadan yaşıyoruz." dedi.

Bardakoğlu, "Hiçbir şey yapamamak herhalde, acıların en büyüğüdür. Gerçekten ben bir an önce, hep diyoruz ya insanlığın merhamet eğitimine ihtiyacı var. İnsanlığın birbirine insan olarak davranmasına ihtiyaç var. Stratejik hesaplar, gelecek kaygıları, uranyum kaygısı, şu kaygısı, bu kaygısı ile insanların hayatının, milletlerin hayatının hiçe sayılması, adeta soykırıma tabi tutulması elbette kabul edilemez bir şey." diye konuştu.

Bardakoğlu şöyle devam etti: "Mekan olarak uzak, ama milletimizin gönlü uzak değil. Uygur'da yaşanan olaylar, bizim milletimizin yakınen takip ettiği, yüreğinde acısını hissettiği, dua ettiği ama bir şey yapamadığı için de adeta kahrolduğu bir olay. İnşallah aklıselim, sağduyu galip gelir ve bir kutupta balinanın hayatı için seferber olan insanlık, böyle binlerce insanın hayatını da önemseme duyarlılığına ulaşır."

cihanBu haber 568 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,038 µs