'Tek şansımız Bin Ladin'in saldırması' | " /> 'Tek şansımız Bin Ladin'in saldırması' | "/>

En Sıcak Konular

'Tek şansımız Bin Ladin'in saldırması'

8 Temmuz 2009 10:46 tsi
'Tek şansımız Bin Ladin'in saldırması' 

ABD'yi şok eden bu sözler, kapalı kapılar ardında da değil, ülkenin en çok izlenen televizyonunda söylendi. CIA'deki "Ladin Masası"nın ilk sorumlusunun sözleri kafa karıştırdı.

''ABD olarak tek şansımız, Usame Bin Ladin'in ülke içinde büyük bir silahlı saldırı gerçekleştirmesi." Bu sözler, Usame Bin Ladin'in sağ koluna ya da bir teröriste ait değil. Bunları söyleyen CIA'nin Usame Bin Ladin masasının kurucusu ve eski sorumlusu Michael Scheuer.

Amerika'yı şok eden bu sözler, kapalı kapılar ardında da değil, ABD'nin en çok izlenen televizyonunda katıldığı bir programda Scheuer'in ağzından döküldü. Tutucu yayınlarıyla bilinen Fox TV'de, muhafazakar program sunucusu Glenn Beck'in programına katılan Scheuer, tepkiler üzerine sözlerinden geri adım atmadığı gibi, "Obama'nın ülkeyi korumak istedeğinden emin olmadığını" söyledi.

Programda, "Ülke olarak tek şansımız, Usame Bin Ladin'in ülke içinde büyük bir silahlı saldırı gerçekleştirmesi." diye konuşan Scheuer, "Çünkü bu tabandan tavana baskıya yol açacak. Çünkü bu politikacılar sadece koltuklarına değer veriyor. Sadece medyanın ve Avrupa'nın övgülerine değer veriyor. Yine absürt bir durumdayız. Amerikan halkının, liderlerinden kendilerini daha etkili, gerektiği kadar şiddeti istimal edecek şekilde ve daha tutarlı korumalarını talep etmesini sağlayacak bir saldırıyı sadece Usame gerçekleştirebilir." dedi.

Ladin de onun kitabını tavsiye etmişti

Usame Bin Ladin'i "ABD'nin tek şansı" ilan eden Michael Scheuer ile El Kaide terör örgütü lideri arasındaki ilişki yeni değil. 22 yıl boyunca CIA'de analist olarak çalışan Scheuer, 1996 yılında kurulan Usam Bin Ladin'in masasının sorumluluğunu 1999 yılına kadar sürdürmüştü. Usame Bin Ladin ise, 2007 yılında yayınlanan video kaydında, ABD'nin savaşı niye kaybettiğini anlamak isteyen herkesin Scheuer'in "İmperial Hubris (Emperyal Gurur)" adlı kitabını okuması gerektiğini savunmuştu.

"Obama'nın Amerika'nın güvenliğini istediğini sanmıyorum"

Fox News kanalında, "ABD'de bir terörist saldırıyı şans" olarak nitelendiren sözleriyle büyük tepki toplayan CIA ajanı Scheuer, ertesi gün katıldığı bir radyo programında sözlerinin arkasında durdu. Scheuer, Alan Colmes'ın konuğu olarak katıldığı radyo programında, Barack Obama'nın "ABD'nin güvenliğini sağlamak gibi bir derdi" olmadığını savundu. Colmes'un, "Ülke güvenliğinin ABD Başkanı Barack Obama'nın umurunda olduğunu düşünmüyor musun?" şeklindeki sorusuna, "Hayır düşünmüyorum." dedi. Colmes, "Ülkeyi korumak istemiyor mu?" diye sorunca Scheuer, Obama'nın yeniden seçilmesini tehlikeye atmadıkça istemeyeceğini savundu.

haber7

 Bu haber 686 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,768 µs