En Sıcak Konular

Florya'da istifa bombası!

30 Nisan 2009 11:55 tsi
Adnan Sezgin istifa etti, Polat, ‘Şu an bırakamazsın, sezon sonu konuşalım’ diyerek olayı öteledi. İstifanın en önemli nedeni olarak Haldun Üstünel gösteriliyor.

Galatasaray’da ilginç bir haber kulaktan kulağa yayılmaya başladı... Transferdeki yetkileri elinden alındığı söylenen Futbol A.Ş Genel Müdürü Adnan Sezgin’in iki hafta önce Başkan Adnan Polat’ın yanına çıktığı ve istifa mektubunu verdiği öğrenildi. Gazete Habertürk'ten Erhan telli'nin haberine göre,  Sezgin, Başkan Polat’la yaptığı konuşmada son aylarda medyada kendisi hakkında yer alan eleştirilere değindi, bunları ‘bilinçli bir yıpratma politikası’ olarak gördüğünü belirtti.

‘SIKINTI VERİYORUM’

Polat’a “Benimle ilgili sıkıntıya girmenizi istemiyorum. Bu sebeple istifamı sunuyorum” dediği de vurgulandı. Başkan Polat’ın istifa mektubunu aldığı ancak Sezgin’e “Şimdi bırakman doğru olmaz. Sezon sonuna kadar görevine devam etmeni istiyorum. Lig bitince oturup yeniden konuşuruz” cevabını verdiği bildirildi.

Terim’in adı yetti
Fatih Terim’in geri döneceği haberi Sarı-Kırmızılı camiayı hareketlendirdi. ‘Bu takımı Terim havaya uçurur’ diyen taraftarlar gelişmeyi forum sitelerine taşıdı.

İstifayı tetikledi mi?
Adnan Polat’ın Fatih Terim’i takımın başına getirmek istemesinin Futbol A.Ş Genel Müdürü Adnan Sezgin’in keyfini kaçırdığı öne sürüldü. Zira, Polat’ın Terim’i tam yetkiyle göreve getirmek istediği bunun Sezgin’in alanını da kapsayacağı ifade edildi. Sezgin’in bu yüzden istifa düşüncesini hızlandırdığı iddia edildi.

İstifanın perde arkası

1- YETKİLERİ ALINDI
Adnan Sezgin’in özellikle transfer konusundaki yetkilerinin elinden alınmasına tepkili olduğu ve bu konuda pasifize edilmesini içine sindiremediği iddia ediliyor.

2- ÜSTÜNEL KAVGASI
Yönetici Haldun Üstünel’le uzun süredir ‘güç çatışması’ yaşadığı ileri sürülüyor. Geçen yıl gerçekleştirilen transferler sırasında da ikili sık sık fikir ayrılığına düşmüştü.

3- KORKMAZ YARIŞI!
Bülent Korkmaz’ın göreve getirilmesi sırasında da aynı ikili karşı karşıya geldi. Sezgin, Korkmaz’ı veto ederken, Üstünel, Bülent hocanın göreve getirilmesini sağladı.

4- LİNCOLN KRİZİ
Son olarak Lincoln krizi sırasında bir kez daha fikir ayrılığına düşen iki idareciden Üstünel, Brezilyalı’ya taviz verilmemesi görüşünü savunmuş Sezgin ise “Onu kazanalım” tavrını koymuştu.
Bu haber 719 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,112 µs