Başkan ol ! | " /> Başkan ol ! | "/>

En Sıcak Konular

AK Parti kapansın de, Başkan ol !

30 Nisan 2009 09:40 tsi
AK Parti kapansın de, Başkan ol ! 
Ergenekon sanığı Ferda Paksüt’ün, eşi AYM Başkanvekili Osman Paksüt aracılığıyla AYM yargıcına gönderdiği mesaj dinlemeye takıldı.

ANAYASA Mahkemesi (AYM) Başkanvekili Osman Paksüt’ün eşi Ergenekon sanığı Ferda Paksüt’ün teknik takibe takılan telefon görüşmelerinde, eşi aracılığıyla ‘AK Parti kapatılmasın’ oyu vermesi beklenen bin üyeye gönderdiği mesaj uzun süre tartışılacak gibi gözüküyor. Ferda Paksüt’ün Osman Paksüt’ün AYM’deki özel sekreteri Ayfer’le kapatma davasıyla ilgili son karar toplantısının yapıldığı saatlerde yaptığı telefon görüşmesindeki mesaj ‘Bu mesajı AYM yargıcına Ergenekon adına mı gönderdi’ sorusunu gündeme getirdi.

SEKRETERDEN SÜREKLİ BİLGİ ALIYOR

30 Temmuz 2008 günü AYM’da kapatma davasıyla ilgili karar oturumu devam ederken saat 14.34’te gerçekleşen konuşmada Ergenekon sanığı Ferda Paksüt’ün ‘Ahmet yakın markajdaymış duydunuz mu’ sorusu üzerine Ayfer’in ‘Vallahi öğlen Başkan (Haşim Kılıç) gitti baya yanında oturdu 1 saate yakın. Sonra da Beyefendi (Osman Paksüt) çıktı yanına ama bilmiyorum ne oldu tabi’ karşılığını veriyor. Tam bu sırada Ferda Paksüt, AYM üyesi yüksek yargıca gönderdiği ve uzun süre tartışılacak mesajı şöyle dile getiriyor:

OSMAN PAKSÜT MESAJI İLETTİ Mİ?

‘BEYEFENDİ’NİN (Osman Paksüt) ona iki çift lafı var. Yemin ettirdim, ‘ölümü öp’ diye. Söylemezsen dedim. Bunun (Haşim Kılıç) üç senesi kaldı. Bundan sonra senin bak yine bi başkan olabilirsin belki şansın var. Ama doğru dürüst hareket etmezsen o şansını kaybedersin dedim.’ Ferda Paksüt’e savcılık sorgusunda ‘Bu mesajı ne amaçla gönderdiniz’ sorusu yöneltildi. Ferda Paksüt’ün, ‘bizim istediğimiz gibi hareket edersen seni başkan yapabiliriz, ama yapmazsan başkan olamazsın’ tehdidi taşıyan cümlesinin Osman Paksüt tarafından AYM üyesi Yüksek Yargıca ulaştırılıp ulaştırılmadığı merak konusu oldu.

AYM ÜYELERİNİ KARALAMA ÇABASI

AK Parti kapatma davası sonuçlandıktan sanra da ‘kapanmasın’ oyu kullanan AYM üyelerinin de Ferda Paksüt’ün girişimlerinden nasiplerini almışlardı. Teknik takibe takılan konuşmalarda Paksüt’ün, bazı üyeleri AK Partili belediyeden oğlunun şirketine aldığı ihale karşılığı oy kullanmak, bazı üyeleri de rüşvet almakla suçladığı ve bunları gazetecilere anlattığı, bu bilgileri gazetecilere aktarırken yanında eşi Osman Paksüt’ün de bulunduğu belirlenmişti. AYM Başkanvekili Osman Paksüt’ün eşi konuşurken zaman zaman telefonu alarak kendisinin de gazetecilere ve Ergenekon sanıklarına bilgi verdiği de teknik takip raporlarına girdi.

starBu haber 1,490 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,045 µs