En Sıcak Konular

Muhsin Yazıcıoğlu’nun adı caddeye verildi

18 Nisan 2009 18:24 tsi
ERZİNCAN'da belediyenin yeniden düzenlediği caddeye, helikopter kazasında hayatını kaybeden BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun adı verildi.

Caddenin açılış törenine katılan, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, “Değerli siyaset adamı, bu ülkenin evladı Muhsin Yazıcıoğlu’nun ismi Erzincan’ın kalbinde, bu caddede yaşayacak ve şükranla minnetle anılmaya devam edecektir” dedi.

Atatürk Mahallesi'ndeki Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi'nin açılış törenine, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın yanısıra, AKP Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, Vali Abdulkadir Demir, Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Habib Soluk, DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal, Belediye Başkanı AKP’li Yüksel Çakır, BBP İl Başkanı Mustafa Karabulut, partililer ve vatandaşlar katıldı. Duygusal anların yaşandığı törende bir konuşma yapan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Muhsin Yazıcıoğlu’nun hayatı boyunca Türkiye’nin değerleri için mücadele ettiğini söyledi. Bakan Yıldırım, “Her canlı doğarken ağlar. Bebekler dünyaya ağlayarak gözlerini açar. Bu fani dünyadan baki aleme giderken, önemli olan alemi ağlatmaktır. İşte Muhsin Yazıcıoğlu kardeşimiz de bu dünyadan göçüşünde alemi ağlatmıştır. Türk milletini büyük bir üzüntüye gark etmiştir. İnsanların hayatta, yaşamı boyunca yaptıkları, yapamadıkları bu dünyayı terk edip ahiret yolculuğuna çıktığında daha iyi, daha güzel anlaşılıyor. Muhsin Yazıcıoğlu bu ülke uğruna bir çok sıkıntılara girmiş, bir çok badirelerden geçmiş ama asla ve asla eğilmemiş, bükülmemiş ve ilkelerinden taviz vermemiştir. İşte böylesine güzel bir insanı kazada kaybettik. Tekrar milletimizin başı sağ olsun. Onun için 70 milyon kenetlendi dua etti. Saatlerce onların bulunması için devletimiz tüm imkanları kullandı” diye konuştu.

Bakan Yıldırım daha sonra düzenlemesi 90 bin TL’ye mal olan 250 metre uzunluğunda ve 15 metre genişliğindeki Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi'nin açılışını yaptı. BBP İl Başkanı Mustafa Karabulut, Belediye Başkanı Yüksel Çakır’a, eski İl Başkanı Aşkın Coşkun da Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’a birer plaket verdi.

HürriyetBu haber 744 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,648 µs