En Sıcak Konular

Genç'ten 'Demirel Ergenekoncu' iması

16 Mart 2009 18:57 tsi
Aykırı çıkışlarıyla tanınan Tunceli Milletvekili Kamer Genç, Demirel'in 28 Şubat'ı savunan açıklamalarının ardından Demirel'i doğru konuşmamakla itham etti.

Genç herşeyi seçimden sonra açıklayacağını söyledi.Bağımsız Tunceli Milletvekili Kamer Genç, post modern darbe olarak nitelendirilen 28 Şubat dönemine ilişkin övücü açıklamalarda bulunan eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in doğru söylemediğini iddia etti. Genç, Ergenekon davası kapsamında Demirel'in üzerine gidilmesini istedi.

TBMM'de konuşan Genç, "Demirel'in üzerine niye gitmiyorlar? Ergenekon'da Demirel ve çevresinin hiç mi telefonları dinlenmedi? Ben olayları biliyorum. Ama şimdi değil, seçimden sonra konuşacağım." dedi.

Kamer Genç, Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin'in Genelkurmay Başkanı ile yaptığı görüşmeye ilişkin ise, "Herhalde eski Genelkurmay başkanlarını gözaltına alacaklar, onun zeminini hazırlıyor." diye konuştu.

Sayıştay'a giderek, Ankara Büyükşehir belediyelerine yönelik denetim raporlarını istediğini ancak bunları alamadığını iddia eden Genç, "Ankara Büyükşehir Belediyesi hesabından, belediyeye bağlı gençlik spor kulübünün hesabına aktarılan 6 milyon lira konusunda da bilgi istedim ancak buna da cevap alamadım." şeklinde konuştu.

Genç, Sayıştay Genel Sekreteri'nin, belediyelerin 2008 yılana ilişkin 1 milyar 800 milyon liralık bir yasadışı harcama tespit ettiklerini aktardığını söyledi.

cihanBu haber 799 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,282 µs