En Sıcak Konular

Bakanlık seçim için harekete geçti !

16 Mart 2009 17:25 tsi
İçişleri Bakanlığı 29 Mart yerel seçimlerinde oy kullanabilmek için gereken TC kimlik numaralarıyla ilgili genelge yayınladı.

Bakanlık 81 ilin valiliğine nüfus cüzdanı değiştirme taleplerini karşılama talimatı gönderdi. İçişleri Bakanı Beşir Atalay imzalı genelgede 30 Mart 2009 tarihine kadar Nüfus Müdürlüklerinin Cumartesi ve Pazar günleri çalışması istendi.

Kimlik numarası olmayan nüfus cüzdanlarının değiştirilmesi esnasında aksama yaşanmaması için 5 hususa dikkat çekildi. Yerel seçimler nedeniyle artan nüfus cüzdanı değiştirilmesine yönelik taleplerin karşılanması için müdürlüklerin seçim akşamına kadar cumartesi ve pazar günleri de çalışması istendi. Nüfus cüzdanı ile başvuru yapılması durumunda cüzdan seri numarası sistemdeki bilgilerle aynı ise müracaat edilen her nüfus müdürlüğünden nüfus cüzdanı alınabileceğine dikkat çekildi. Vatandaşlık numarası eklenmesi için getirilen nüfus cüzdanlarında seri numarası sistemde bulunmazsa ehliyet, pasaport, basın kartı gibi diğer kimliklerin ibrazıyla vatandaşlık numarası eklenecek. Söz konusu kimlik belgelerinin ibraz edilmemesi durumunda ise muhtarlıklardan alınacak nüfus cüzdanı talep belgesiyle nüfus cüzdanları değişecek. Kayıp nüfus cüzdanı taleplerinde de ilgililerce yerleşim yeri veya diğer adresin bulunduğu muhtarlıktan alınacak nüfus cüzdanı talep belgesiyle cüzdanlar değişecek.

(CİHAN)
Bu haber 597 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  2,708 µs