'O tarihten' sonra destek neden kesildi? | " /> 'O tarihten' sonra destek neden kesildi? | "/>

En Sıcak Konular

'O tarihten' sonra destek neden kesildi?

16 Mart 2009 14:14 tsi
'O tarihten' sonra destek neden kesildi? 'Dünya milletlerinin "şirketleri nasıl kurtarırız" derdinde olduğu bir dönemde biraz daha ileriye gitse kendisini batıracak bir fatura ile yüz yüze gelen hangi grup farklı davranabilirdi ki?'

Kürşat Bumin / Yeni Şafak'taki köşe yazısından ilgili kısım

'O tarih', 'anketler', menfaat dünyası ve medya

Bilmem sizin de dikkatinizi çekiyor mu? Yoksa "seçim havası"nın etkisiyle oluşmuş benim epeyce öznel izlenimimden mi ibaret?

"Doğan'a vergi cezası" ortaya çıktığından sonra bu grubun kontrolünde olan gazeteler –hızla- muhalefetin, özellikle de CHP'nin başkan adaylarını unutuverdi sanki.

Bu izlenimimi doğrulayabilmek-yanlışlayabilmek için söz konusu gazetelerin yakın tarihteki sayılarında gezinmeyi de unutmadım. Çok iddialı değilim ama benim izlenimim başta Kılıçdaroğlu olmak üzere bu adayların "O tarih"ten sonra epeyce ihmal edildiği yolunda.

Açın bakın –mesela- Hürriyet'i. Bilmem kaç sayfa içinde – hem de seçimlere iki hafta kala- Kılıçdaroğlu'ndan söz eden bir haberle karşılaşmak neredeyse imkansız. Varsa da "Balıkçılarla sohbet etti" türünden tek sütuna dört parmak haberlerden ibaret bunlar.

Ama buna mukabil, Kadir Topbaş'ın "Şaşırtıcı bir oy çoğunluğuna ulaşacağız" türünden açıklamaları kendisine bayağı iyi bir yer bulabiliyor.

Yani –lafı uzatmadan- söylemek istediğim şu: "O tarih"ten sonra bir şeylerin –bayağı- değiştiğini düşünüyorum. Değiştirenlerin bu yeni çizgiyi niçin seçmek zorunda kaldıkları anlaşılır bir şey. Dünya milletlerinin "şirketleri nasıl kurtarırız" derdinde olduğu bir dönemde biraz daha ileriye gitse kendisini batıracak bir fatura ile yüz yüze gelen hangi grup farklı davranabilirdi ki?

Kılıçdaroğlu'nun hepten unutulmasını, eskinin seçime doğru neredeyse her gün yenilenerek yayınlanan "gönülden geçen" anket sonuçlarının yokluğunu, Melih Gökçek'e "sağ cephe"nin oluşturulması stratejisini –keyifle, güle oynaya- bir güzel- bol bol açıklayabilmesi için taraflı alanlar açılmasını filan ben hep belirleyici "O tarih"ten sonra –mecburen- benimsenen ruh halinin tabii sonuçları olarak yorumluyorum.Bu haber 673 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  2,738 µs