tuhaf yasak! | " /> tuhaf yasak! | "/>

En Sıcak Konular

Havacı Paşa'dan tuhaf yasak!

16 Mart 2009 08:18 tsi
Havacı Paşa'dan tuhaf yasak! Tümgeneral Ulugüler, yayınladığı talimatnameyle, er ve erbaşların kentteki 9 mahalle ile onlarca lokanta, kafe ve otele girişini yasakladı.

Kayseri 2. Hava İkmal Bakım Merkezi ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Ulugüler, yayınladığı talimatnameyle, er ve erbaşların kentteki 9 mahalle ile onlarca lokanta, kafe ve otele girişini yasakladı...

Fişleme rezaletlerine bir yenisi eklendi. Kayseri 2'nci Hava İkmal Bakım Merkezi ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Rıdvan Ulugüler'in Kayseri'de 9 mahalle ile çok sayıda esnafı fişlediği ortaya çıktı. Kayseri'deki bu yerleri sadece fişlemekle kalmayan Ulugüler, fişlenen yerlere askeri personelin gitmesini engellemek için de emir yayınladı. Kayseri 2. İkmal Bakım Merkezi Komutanlığı'nda 31 Aralık 2008'de uygulamaya konulan ve "Askeri Personelin Girmesi Sakıncalı Olduğu Yerler" başlıklı skandal emrin askerlere sözlü olarak tebliğ edilmesi ve panolara da asılmaması istendi.

‘Gizlilik’ vurgusu yapıldı

Yazıda askerlere "sözlü olarak tebliğ" edilmesi istenen bölümün yanına özellikle "yazılı olarak tebliğ edilmeyecek" şeklinde ibare de konuldu. Tümamiral Ulugüler, "özel" damgalı olarak birliklere gönderilen yazının "gizlilik" derecesine uygun olarak muhafaza edilmesini talimatında vurguladı. Kayseri'nin mahallelerini ve esnaflarını töhmet altında bırakan Tümamiral Ulugüler, Türk Silahlı Kuvvetleri İç Hizmet Yönetmeliği'nin 110. maddesini de fişleme skandalına dayanak yaptı. Türk askerinin onurlu ve haysiyetli bir şekilde hareket etmesini isteyen yönetmelik maddesinde ise şu ifade yer alıyor:

‘Düşman gözler üzerimizde’

"Erbaş ve erlerin izinli bulunduğu zamanlarda dost ve düşman gözlerinin kendi üzerinde olduğunu düşünerek ve yalnız kendisinin değil, bütün milletine ve Silahlı Kuvvetler’e ait onur ve haysiyeti kıracak hallerden ve yasak edilen şeyleri yapmaktan çekinmelidir."

Havacı generalin skandal yazıda bir taraftan 'haksız rekabet yaratmamak" için 'Erbaş ve Erlerin Girmesi Serbesttir' gibi levhaları ticari işletmelere asılmasına müsaade edilmeyeceğini söylerken, bir taraftan da fişlenen yerlere gidilmesini yasaklaması ise kafaları karıştırdı. Benzer bir skandalın yaşandığı Eskişehir'de de fişlenen esnaf uygulamaya sert tepki göstermişti. Bu arada Kayseri esnafının da bölücü uygulamadan büyük rahatsızlık duyduğu öğrenildi.

İşte yasaklanan mekanlar

MAHALLELER: Tacettinveli Mahallesi, Caferbey Mahallesi, Nazımbey Mahallesi, Yavuzlar Mahallesi, Battalgazi Mahallesi, Küçük Mustafa Mahallesi, Gaziosmanpaşa Mahallesi, Hilal Mahallesi ve Boztepe Mahallesi.

KAFELER: Hakem Cafe, Cafe Ateş, Bezirhan Cafe, Mehmet Fatih Cafe, Bambu Cafe, Mırra Cafe, Kapris Türkü Cafe, Ora Cafe, Makro Paşa Cafe, Ümit Cafe, Big Boss Cafe, Ram Cafe, Oba Cafe, Aze Cafe, Mimarsinan Parkı'nda Bulunan Açık Kafeler, Sivas Caddesi üzerindeki Nargile Salonları

LOKANTA VE OTELLER: Çapari Otel, Otel Klas, Altınsaray Otel, Bent Otel, Ayata Otel ve Şehir Restaurant.

bugünBu haber 752 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,638 µs