En Sıcak Konular

Karadayı'ya kötü haber

11 Mart 2009 15:28 tsi
Malatya Hukukçular Derneği, Emekli Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı hakkında basına yansıyan ses kayıtlarıyla ilgili suç duyurusunda bulundu.

Malatya barosu avukatları adına açıklama yapan Necati Karabay, 'Bu işi bir tek şey, silahlı kuvvetler temizler artık. Eğer seçimlerde de başarılı olunmazsa silahlı kuvvetlerin bunu halletmesi gerekir' sözlerinden dolayı İsmail Hakkı Karadayı hakkında Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.


Son günlerde internette ve medyada eski Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı'ya ait olduğu iddiasıyla ses kayıtların yayınlandığına değinen Karabay, "Ses kayıtlarında alenen cebir ve şiddet kullanılarak TBMM'nin görevleri yapmasını engelledikleri, hükümetinin görevlerini yapmasına engel olarak TCK'nin 309,311, ve 312 maddelerinde yazılı suçları işledikleri yolunda kuvvetli deliller ortay çıkmıştır. Masumiyet karinesine inançla kimseyi peşinen suçlu ilan etmiyoruz. Suç işlendiği iddia olunan her kim olursa olsun hakkında gerekli soruşturma yapılarak yasal gereğinin takdir ve ifa edilmesini elde edilen delillerle kuvvetli şüphe oluşması halinde haklarında kamu davası açılarak hukuk içinde hesap sorulması gerekiyor." şeklinde konuştu.

YARSAV başkanının da, bir siyasi parti lideri gibi konuştuğunu söyleyen Karabay, "Yargıtay binası altında dernek adı altında siyasi açıklamalar yapılması yargıya olan güveni zedeliyor." ifadelerini kullandı.

CİHANBu haber 792 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,270 µs