En Sıcak Konular

Otobüs şarampole yuvarlandı: 37 yaralı

11 Mart 2009 12:41 tsi
Bitlis'ten Batman istikametine seyir halinde bulunan Bir iran otobüsü, Baykan Batman karayolunun 10. kilometresinde sarampole yuvarlandı.

Bitlis'ten Batman istikametine seyir halinde bulunan Bir iran otobüsü, Baykan Batman karayolunun 10. kilometresinde sarampole yuvarlandı. Kazada. ilk belirlemelere göre 37 İranlı yaralandı. Yaralılardan 13'ü Baykan Devlet hastaniesine kaldırılırken, 24 yaralı Bitlis'ten gönderilen ambulansların yardımıyla Siirt devlet hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındılar. Kazayla ilgili soruşturma sürüyor.

Siirt'in Baykan ilçesinde İran yolcu otobüsünün şarampole yuvarlanması sonucu 37 kişi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Siirt-Bitlis kara yolunun Şekerim Jandarma Kontrol Noktası yakınlarında, Siirt'e gitmekte olan Nidar Sıhhahi Zare yönetimindeki İran yolcu otobüsü şarampole yuvarlandı.

Kazada sürücü Zare ile otobüste bulunan 36 yolcu yaralandı. Durumları hafif olan 13 yolcu Baykan Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Diğer yaralılar Leyla Mihriban, Ebdulfazi Salori, Zehra Emini, Resul Recebi, Hayrunnisa Muhammediyan, Fatma Reabi, Elham Reabi, Ebulfezl Recebi, Emülneniyin Saltanatha, Masune Sasani, Habibe Reabi, Mazade Reabiyan, Ebulkasım Selmaniye, Barat Ali Selmanya, Muhammed Recebi, Mehmi Behmedi, Recep Ali Reabi, Meryem Tohariyen, Rıfat Hüseyni, Alican Sasani, Malum Nimetkar, Meryem İlahi, Gulani Rıza Reabi ve Abdülkerim Selmanyar ise Siirt Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Siirt Devlet Hastanesi'ndeki yaralıları ziyaret eden Sağlık Müdürü Erol Emre Ömür,  yetkililerden bilgi aldı.

Ömür, burada yaptığı açıklamada, yaralıların durumunun iyi olduğunu belirterek, ''Kazada 37 kişi yaralandı. Durumları hafif olan 13 kişinin tedavileri Baykan Devlet Hastanesi'nde yapıldı. Geri kalan 24 hasta ise Siirt Devlet Hastanesin'de tedavi altına alındı. Durumu ağır olan yaralı yok'' dedi.

haber7Bu haber 517 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  2,798 µs