En Sıcak Konular

İngiltere PKK'ya karşı savaş açtı

11 Mart 2009 11:34 tsi
İngiltere'nin başkenti Londra'da faaliyet gösteren metropolitan polis teşkilatı, PKK'nın haraç alma faaliyetine karşı önlem alıyor.

İngiltere'nin başkenti Londra'da faaliyet gösteren metropolitan polis teşkilatı, yasaklanmış örgütler listesinde bulunan PKK/Kongre Gel'in yasa dışı haraç toplama faaliyetlerine karşı savaş açtı.

Polis dünden itibaren İngiltere'de başta Heathrow olmak üzere Türkiye'den gelen uçakların indiği bütün havaalanlarında ve Harringey ve Hackney gibi Türklerin yoğun olarak yaşadığı yerlerde halkı PKK/Kongre Gel'in yasa dışı kaynak oluşturma faaliyetine karşı uyaran el ilanları dağıtmaya başladı.

Metropolitan Polis Teşkilatı yetkilileri, Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanan el ilanlarında "Polise Yardım Çağrısı" başlığı altında, "Yasaklanmış terörist örgüt olan PKK/Kongre Gel adına bazı kişilerin iş yerlerine ve sakinlerine yaklaşımda bulunarak, yasa dışı para toplama eylemlerinde bulunduklarının polis farkındadır"ifadesine yer verdi.

"Herhangi bir kişi sizden para isteğinde ya da size karşı tehditte bulundu mu?" diye sorulan el ilanında, "polisle temasa geçmekte endişelerinizin bulunduğunu anlamaktayız. Fakat alınan bütün telefonların ve bilgilerin tamamen gizlilik altında tutulacağına dair size güvencede bulunuruz" teminatı verildi.

Metropolitan Polis Teşkilatı olarak Londra'da yaşayan bütün toplumların güvence altında olmaları için çaba sarf edildiğine işaret edilen el ilanında, bu konuda halktan gelen her türlü yardımın büyük memnuniyetle karşılanacağı vurgulandı.

İlanda "sahip olduğunuz bilginin önemli olup olmadığını lütfen polise bırakın" denilirken, her türlü bilginin polis için önem taşıdığı kaydedildi.

Terörle mücadele şubesinin görevlilerinin yanıtladığı bir de "ihbar hattı" kuran Metropolitan Polis Teşkilatı, ilanda bu telefonun numarasını da yayımladı.

Yapılacak ihbarlarla ilgili her türlü sorunun, başta broşürü dağıtan polis memuru olmak üzere, her zaman polislere sorulabileceği de belirtildi.

dunyabulteniBu haber 542 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,427 µs