İşte Ergenekon silahlarının krokisi! | " /> İşte Ergenekon silahlarının krokisi! | "/>

En Sıcak Konular

İşte Ergenekon silahlarının krokisi!

11 Mart 2009 08:55 tsi
İşte Ergenekon silahlarının krokisi! Ergenekon Terör Örgütü'ne ait cephaneliğin bulunduğu kroki, Hürriyet gazetesi tarafından yayınlandı. İşte o kroki ve ayrıntılar.

İşte Gölbaşı krokisi
 
 
Hürriyet, Özel Harekát Dairesi eski Başkanvekili İbrahim Şahin’in evinde bulunduğu iddia edilen krokiyi ele geçirdi. Amatörce çizilmiş kroki, Gölbaşı’nda yapılan kazılar ile mühimmat ve silahların bulunduğu ’gizli cephaneliğin’ yerini gösteriyor. Cephaneliğin, krokide, ’turistik evler’ notu düşülmüş rekreasyon evlerinin bittiği noktadan itibaren 3 ve 4’üncü ışıklandırma direklerinin kesiştiği noktada yer aldığı belirtiliyor.

ÖZEL Harekát Dairesi eski Başkanvekili ve Susurluk hükümlüsü İbrahim Şahin’in evinde yapılan aramada bulunan krokiyi Hürriyet ele geçirdi. Gölbaşı’ndaki kazıda çıkarılan cephaneliğin bulunduğu bölgeyi gösteren krokinin, elle amatörce çizildiği görüldü.

İşte Gölbaşı krokisi

Kerteriz, direkler

Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan Şahin’in evinde çıkan ve soruşturma dosyasında bulunan krokide, Gölbaşı-Ankara Karayolu bir ok işaretiyle gösteriliyor. Cephaneliğin bulunduğu yolun kenarındaki Büyükşehir Belediyesi’ne ait rekreasyon evleri ise, krokide "turistik ev" olarak adlandırılıyor. Yol üzerindeki 4 ayrı ışıklandırma direğinin, cephaneliğin saklandığı yerin karışmaması için net olarak çizildiği görülüyor. Evlerin bittiği alandan itibaren 3. ve 4. ışıklandırma direğinin kesiştiği noktalar, cephaneliği gösteriyor.

Krokinin altında ise el yazısıyla yazılmış şu not bulunuyor: "Yeri: Konya-Ankara Karayolu Noktası: Gölbaşı çıkışında yapımı devam eden turistik evleri geçtikten sonra üçüncü ve dördüncü aydınlatma direklerinin kesiştiği ormanlık arazide asfalt yoldan 17-20 m kadar içeride küçük çam ağacının dibindeki alan."

/_np/4309/7524309.jpg

Elyazısına bakılacak

Kriminal incelemesi süren krokideki yazılar, Şahin’in el yazısıyla karşılaştırılacak. Krokinin ele geçirilmesinin ardından polis, 7 Ocak’ta Gölbaşı’nda yaptığı kazıda, 2 lav silahı, 1 kilo plastik patlayıcı, TNT kalıpları, 8 bin mermi, seri numaraları silinmiş 1 el bombası ve 22 sis bombası bulunmuştu.Bu haber 856 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,408 µs