En Sıcak Konular

GATA için doktorları tehdit etmiş!

11 Mart 2009 08:00 tsi
GATA için doktorları tehdit etmiş! Ergenekon tutuklu sanığı emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün GATA'ya sevkini yaptırabilmek için doktorları tehdit ettiği öğrenildi.

GATA'ya sevkinin yapıldığı gece gönderildiği bir önceki hastanede ambulanstan inmeyerek tedaviyi kabul etmeyen Levent Ersöz'ün "Bana bir şey olursa sorumlusu siz olursunuz." diyerek doktorları tehdit ettiği belirlendi. 
 
 Ergenekon davası kapsamında tutuklanan emekli generallerin Gülhane Askeri Tıp Akademisi'ne (GATA) sevkleri üzerine başlatılan soruşturma devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Ergenekon tutuklusu emekli Orgeneral Şener Eruygur'un eşine ait, internete düşen ses kayıtlarının doğrulanması üzerine Adalet ve Sağlık bakanlıkları harekete geçmişti.

Mukaddes Eruygur, GATA'dan bir doktorla yaptığı konuşmada, "12. ve 14. Ağır Ceza Mahkemeleri bizden." diyordu. Doktor ise Şener Eruygur'un sağlık durumunun iyi olduğunu ve istenildiği takdirde hemen taburcu edileceğini anlatıyordu. Ses kayıtları üzerine Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı, Levent Ersöz ile İbrahim Şahin'in sağlık durumlarıyla ilgili soruşturma başlattı.

Levent Ersöz, Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Hastanesi'nden Silivri Cezaevi'ne, oradan Silivri Devlet Hastanesi'ne, ardından Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirilmişti. Ersöz, Haseki'de 1,5 saat boyunca ambulanstan inmemiş ve son olarak 10 Şubat 2009'da GATA'ya sevk edilmişti.

Sağlık Bakanlığı müfettişleri, uzun süre Ersöz'ün sevk edildiği gece görevli olan personeli dinledi. Müfettişler görevli personele, "Adalet Bakanlığı'nın sevk zincirinde GATA bulunmuyor, hastayı neden gönderdiniz?" sorusunu yöneltti. Doktorların cevabı şöyle oldu: "Tutuklu tedaviyi kabul etmedi. 'Bana bir şey olursa sorumlusu siz olursunuz.' dedi. Hasta tedaviyi kabul etmeyince yapılacak bir şey yoktu."

zamanBu haber 325 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,395 µs