Atasagun açıklaması | " /> Atasagun açıklaması | "/>

En Sıcak Konular

MİT'ten Atasagun açıklaması

8 Mart 2009 17:08 tsi
MİT'ten Atasagun açıklaması MİT Müsteşarlığı, emekli MİT Müsteşarı Şenkal Atasagun'un ikamet mekanıyla ilgili haberler hakkında yazılı bir açıklama yaptı... MİT, Sabah'ın konuyla ilgili haberinin "hatalar içerdiğini" söylüyor...

MİT Müsteşarlığından yapılan yazılı açıklamada, ''emekli MİT Müsteşarı Atasagun'un ikamet mahalli hakkında Sabah gazetesinde manşetten yayımlanan 'özel haber'in bazı hatalar içerdiği ve gerçekleri bütünüyle yansıtmadığının görüldüğü'' ifade edildi.

MİT Müsteşarlığı tarafından koruma altında bulundurulan emekli mensuplara ilişkin hükümlerin, MİT Koruma Hizmetleri Yönetmeliği'nde yer aldığına işaret edilen açıklamada, bu yönetmeliğin eski Başbakan Bülent Ecevit'in 21 Temmuz 2000 tarihli ''onayı'' ile yürürlüğe girdiği anımsatıldı.

Daha sonra, yine Ecevit'in 17 Ocak 2007 tarihli ''oluru'' ile de bahse konu mekanın güvenlik koşullarının uygunluğu bakımından Şenkal Atasagun'a tahsis edildiği bildirilen açıklamada, şöyle denildi:

''MİT eski Müsteşarı Şenkal Atasagun'un anılan mahaldeki ikameti 2005 yılında, emekli olmasından sonra başlamış olup, yukarıda belirtilen hukuki çerçeveye dayalı bulunmaktadır.

Kuruma ait lojman ve konutlarda oturma şartları ise belirtilen kurallara tabi olarak, kira bedeli de aynı anlayış doğrultusunda devletçe tespit edilmiş rayiç bedel üzerinden ödenmektedir.

Öte yandan, haberde yer aldığı şekliyle bu durumun 'istihbarat çevrelerinde yadırgandığı' yolundaki kişisel mahiyetli ifadelerin kurumsal boyuta taşınarak konu edilmesi yanlış yorumlara sebebiyet verebilecek niteliktedir.''Bu haber 677 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  2,735 µs