En Sıcak Konular

Times gazetesi KKTC'yi turistlere tavsiye etti

8 Mart 2009 12:53 tsi
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ni “zamanın durduğu mitolojik bir Ada” olarak tanımlayan ve övgüye boğan The Times gazetesi, İngiliz turiste “kalabalıklardan önce siz oraya gidin” tavsiyesinde bulundu.

Ada'da balıkçıların hala ağlarını eski limanlarda onardıklarını, dağlardaki çobanların yabancıları uzun zamandır görmedikleri bir dostları gibi selamladığını ve altın rengi kumsalları sadece kaplumbağaların çiğnediğini yazan gazete, “burası Kuzey Kıbrıs, resmen var olmayan bir ülke, Türkiye'nin 1974 yılındaki müdahalesinden sonra kuruldu. BM ve AB tarafından tanınmıyor. Siz oraya uçabilirsiniz, ama önce Türkiye'ye uğramak şartıyla” diye yazdı.

Yavaş başlayan turistik hareketliliğin giderek arttığını, geçen yıl 100 bin İngiliz turistin Kuzey Kıbrıs'ı ziyaret ettiğini kaydeden gazete, Ada'da yemeklerin harika, insanların dost canlısı olduğunu, Roma döneminden kalıntıların ve dağların zirvelerinde masal kalelerinin bulunduğunu duyurdu.

Girne'deki limanı, Akdeniz'deki en çekici Venedik limanlarından biri olarak tanımlayan gazete, Ada'daki inşaat hareketliliğinin sonucunda oluşan bina kalabalığını ise eleştirdi. Gazete turistleri bu bölümlerden uzak durup, hala doğallığını korumuş bölgeleri ziyaret etmeleri konusunda uyardı.

Kalınacak yer konusunda Girne'nin geniş bir seçim sunduğu da belirtilen The Times'ın haberinde, bu kentte konaklayarak, görülmek istenen yerlere kolayca ulaşılabileceği belirtildi.

aaBu haber 583 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,028 µs