En Sıcak Konular

Kafaları karıştıran korkunç planlar !

4 Mart 2009 20:48 tsi
Kafaları karıştıran korkunç planlar !
Yerel seçim sürecinin başından beri dikkat çeken ve son günlerde de dozu iyice artan bir takım ilginç gelişmeler yaşanıyor.

Özellikle seçim öncesi belediyelerin yardımlarıyla başlayan bir kısım haberler Tunceli başta olmak üzere bazı iller ön plana çıkarılarak valiliklerin Ak Parti'nin seçim çalışmaları kapsamında yardım dağıtması şeklinde kamuoyuna lanse ediliyor. Oysa valiliklerin bu yardımları yıl boyunca yaptıkları defalarca açıklandı. Şimdi ise Tunceli İl Özel İdaresinin deposunda bulunan 3-5 afişten yola çıkarak bir plan üzerinde mi çalışılıyor sorusu akıllara geliyor. Soru şu: Acaba yeni bir parti kapatma iddianamesi için delil olabilecek haberler mi oluşturuluyor ?

Ortada sanki Türkiye aynı filmi yeniden seyrediyormuş gibi bir manzara var. Yerel seçim öncesi Valiliklerin Ak Parti'nin seçim bürosu gibi çalıştığı iddiaları gazete manşetlerine taşınıyor. Valiliklerin vatandaşa yıl boyunca mutat olarak yaptıkları her türlü yardım seçim yardımıymış gibi gösteriliyor.

BUNLARIN MAKSADI NE ?

Bu tür haberlerin özellikle son bir-iki ayda çok ön plana çıkartılması, belli bazı gazetelerin manşetlerinde yer alması kafaları karıştırıyor. Bu yöntem daha birkaç yıl içinde yaşanan bazı olayları akla getiriyor.

YENİ BİR SÜREÇ Mİ BAŞLADI ?

Ak Parti'nin kapatılması sürecinde gazete kupürlerinden derlenmiş bir iddianamenin ortaya çıkması bütün toplumu çok şaşırtmıştı. Bir dönem özel olarak yapılmış haberlerin sonradan iddianameye girmesi ve Ak Parti'nin kapatılması için delil gösterilmesi, kapatma davası iddianamesiyle ilgili pek çok soru işareti oluşmasına sebep olmuştu. Öyle ki Ak Parti hakkındaki kapatma davası iddianamesinde gazetelerde çıkan ve daha sonra yalanlan bir çok haber yer almıştı.

YENİ GAZETE HABERLERİ Mİ ?

Bugün yaşananlar acaba yeni bahaneler mi ortaya çıkarılıyor sorusunu akla getiriyor. Son günlerin bazı gazetelerine bakıldığında valiliklerin yaptığı yardımlardan, YÖK üyeliğine imam hatipli üye atandığına, imam hatiplerde katsayının kaldırılacağına, Tunceli İl Özel İdaresi deposunda bulunan afişlere kadar bir kısım haberler sanki bilinçli olarak ön plana çıkartılıyormuş izlenimi veriyor.

BU NEYİN HAZIRLIĞI ?

Bu tür haberlerle acaba yeni bir odak tartışması mı başlatılmak isteniyor? Son günlerde bazı yayın organlarının birdenbire laiklik ve irtica hassasiyetine tutulması yeni bazı planlar yapıldığı şüphesini doğuruyor. Yoksa bunlar ülkeyi yeni bir parti kapatma sürecine sürükleme çabaları mı?

TÜRKİYE'YE YAZIK OLUR

Başta Ergenekon olmak üzere bir takım gelişmeler umdukları gibi gitmeyen bazı çevrelerin maddi açıdan zor günler geçiren kesimleri de arkalarına alarak yeni bir çalışma başlattıkları şüphesi akla geliyor. Türkiye'nin bölgesinde ve dünyada önemli bir güç olma yolunda adımlar attığı, krize rağmen ayakta durabilen sayılı ekonomiler arasında yer aldığı bir dönemde bu tür planların ülkeye ve millete verilebilecek en büyük zarar olacağı ifade ediliyor.

samanyoluhaberBu haber 1,818 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,034 µs