iyibilgi Ankara " /> iyibilgi Ankara "/>

En Sıcak Konular

Atlantisi yayından 6 saat önce kim mühürledi?

4 Mart 2009 15:58 tsi
Atlantisi yayından 6 saat önce kim mühürledi? Konuş Google konuş! 7 sorumuz var sana! iyibilgi Ankara

Bugün internet haber portallarında en çok okur çeken haber, Atlas Okyanusu’ndaki, “Atlantis’in Tanrı mührü”ydü! Haberi bizde aynı şekilde verdik.

Özeti şuydu; bir Google hizmeti olan “Google Ocean” programı deniz tabanı taraması yapılmasına imkan veriyordu. Muğla Türk Telekom Müdür Yardımcısı elektronik mühendisi Timur Somay da, uzaydan çekilmiş uydu görüntüleri sayesinde, İnternet ortamında deniz tabanı taraması imkánı sağlayan bu programla, okyanusu taramaya başladı.

Ancak çok ilginç bir şey fark etti. İikisi Büyük Okyanus, biri de Atlas Okyanusu’nda olmak üzere, üç ayrı noktada bir mühür gibi basılı şekilde “DT 8/818” yazısı bulunuyordu görüntülerde.

Hürriyet’in internet sitesi, Doğan Haber Ajansı’dan gelen bu haberi okurlarına sundu.

Bu habere göre Somay şunları söyledi; "Gördüklerim kesinlikle birer yüzey şekli. Bunlar ya Tanrı’nın dünyayı yaratırken bastığı mühür ya da dünya dışı varlıkların yaptığı bir şifreleme. Yaklaşık 4 bin 500 metre derinlikteki üç coğrafi şekil de 120 derecelik açılarla 360 dereceyi tamamlıyor. Birinci şekil Panama Kanalı’nın yedi bin kilometre batısında. İkinci şekil Güney Amerika’nın iki bin kilometre doğusunda. Üçüncü şekil ise Singapur’un 1000 kilometre batısında yer alıyor. Bunu Google’un yapmış olması mümkün değil. Bu bir bilgisayar yazısı değil, kesinlikle programla ilgili değil. Kim yaptıysa bu şekilleri 120 derecelik açıyla hazırlanmış. Uydu görüntüleri incelenmeli ve denizin dibinde araştırma yapılmalı. Çok heyecan verici bir durum var ortada."

Durumun heyecan verici olduğu doğruydu ama esasında Somay tam bunları söylememişti. Özellikle de “Tanrı’nın dünyayı yaratırken bastığı mühür veya dünya dışı varlıklar” meselesini!

İyibilgi, Timur Somay’la konuşurken bu konunun üzerinde çok durmadı. Ancak başka bir konu daha ilginçti. Google, bu görüntüleri Hürriyet internet yayına sokmadan önce (tam olarak 6 saat) sansürlemişti. Görüntülerin üzerine bant çekilmişti.

İşte bu durumun nasıl meydana geldiği daha ilginç...

Ortadaki sorular şunlar: 1) Google bu rakamları hem de özel bir deniz tabanı görüntüsü (Sanki Atlantis’in yeryüzü şekilleri) bulunan yerlere neden koymuştu? 2) Deniz tabanında başka rakamlar yok. Bunun nedeni ne? Ayrıca Google’ın bunu yapmaya hakkı var mı? Çünkü bu görüntüler üzerinden bilimsel çalışmalar yapılıyor. 3) Sonra neden sansürledi? 4) Neden bir açıklama yapmıyor? 5)Tabii en önemlisi bu işaretlemenin anlamı ne? Bu rakamlar neden bu alanlara konuldu? Alanın özelliği ne? 6) Haber yayınlanmadan 6 saat önce, sanki haber almışcasına Google bunları nasıl sansürledi? 7) Bu sansürden sonra hangi haber kanalları (internet) görüntüleri yayından çekti?

İşte şimdi bu soruların hepsi ciddi birer merak konusu!

Haber için lütfen tıklayınız: Okyanusta tanrı mührü!Bu haber 3,225 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  2,994 µs