- Foto | " /> - Foto | "/>

En Sıcak Konular

Uçak kazasında şok eden kare ! - Foto

4 Mart 2009 15:45 tsi
Uçak kazasında şok eden kare ! - Foto Kazadan 5 gün sonra başka bir yolcu uçağından çekilen fotoğraf, THY uçağının piste ramak kala çakıldığını ortaya koyuyor.

Bu fotoğraf önceki gün Amsterdam Schiphol Havalimanı 18 sağ pistine iniş sırasında bir KLM Havayolları pilotu tarafından çekildi. Kokpit camında silueti görülen siyahlık uçağın silecekleri. Fotoğraf, KLM uçağının piste yaklaşma yaptığı sırada çekildi. Hemen aşağıda görülen enkaz ise piste yaklaşık 500 metre mesafede düşen Türk Hava Yolları'na ait Boeing 737-800 'Tekirdağ' uçağı. KLM uçağının iniş çizgisinde çektiği bu fotoğraf da THY’nin piste doğru yaklaştığını ortaya koyuyor.

 

 Fotoğrafın ortaya çıkardığı başka bir ayrıntı ise, pilotun bölgede acil iniş yapılacak en uygun yeri seçtiği. En kazın hemen yanında görülen yer büyük bir lojistik merkezi. Bu merkezin etrafında yerleşim birimi olmaması içeride tehlikeli maddeler bulunduğu şeklinde de yorumlanabilir. Enkazın biraz ilerisinde ise ağaçları görüyoruz. Eğer uçak bu ağaçlara çarpsaydı kayıp artabilirdi. 300 metre ileride ise otoyol görülüyor. Uçak biraz geç acil iniş yapsaydı otoyola çarpmasının sonucu tahmin bile edilemezdi.

 

Uzmanlar uçak üzerindeki araştırma çalışmalarını bugün tamamladı. Hafta sonuna kadar konuyla ilgili savcılık araştırmalar yapacak. Enkazın 7 Mart'ta Türk Hava Yolları'na teslim edilmesi planlanıyor. Uçağın THY'ye geçmesiyle birlikte enkaz kaldırma çalışmalarının başlayacak. Yolculara ait bagaj ve diğer malzemeler, cumartesi gününden itibaren sahiplerine teslim edilmeye başlanıyor. HÜRRİYETBu haber 598 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  2,894 µs