En Sıcak Konular

Rus bilim adamından yeni kehanet

4 Mart 2009 13:55 tsi
Amerikan karşıtı görüşleriyle tanınan Rusya Federal Uzay Teşkilatı'nın eski sözcüsü ve eski KGB analisti olan Panarin, Obama'nın bu yıl sıkıyönetim ilan edeceğini öne sürdü.

Rus bilim adamı Igor Panarin, ABD Devlet Başkanı Barack Obama'nın bu sene sıkıyönetim ilan edeceği, ABD'nin 2011'den önce 6 parçaya bölüneceği, Rusya ve Çin'in de yeni bir dünya düzeni kuracağı öngörülerinde bulundu.

Rusya Dışişleri Bakanlığı'nın diplomat yetiştiren okulunun dekanı olan Panarin, sık sık devlet televizyonlarına çıkarak yorumlarda bulunuyor. Onun öngörüleri, Kremlin liderlerinin Amerikan karşıtı görüşleriyle de uyuşuyor.

Panarin, öğrenciler, profesörler ve diplomatlara hitaben yaptığı konuşmada, "ABD'nin 2010'a kadar çökmesi kuvvetle muhtemeldir" dedi.

Rusya Federal Uzay Teşkilatı'nın eski sözcüsü ve eski KGB analisti olan Panarin, öngörüleriyle ilgili olarak somut dayanaklar ortaya atmazken daha çok gazete, dergi ve umuma açık kaynaklardan aktarmalar yaptı. Rus bilim adamı, dünyanın en büyük ekonomiye sahip ülkesi ABD'nin çökeceğini 10 senedir tahmin ettiğini fakat ABD'deki son ekonomik kriz ve bazı "sosyal ve kültürel olguların" çöküş tarihi konusunda kendisini daha net ifadeler kullanmaya sevkettiğini ifade etti.

ABD'nin 6 özerk bölgeye ayrılacağı ve Alaska'nın da Rus kontrolüne geçeceği iddiasında bulunan Panarin, ABD'nin ahlaki açıdan da çöküş içinde olduğunu; ülkede eşcinsellerin sayısında büyük artış olması, hapishanelerde çok sayıda tutuklunun olması ve okullarda meydana gelen silahlı saldırıların hep bu ahlaki çöküşün göstergeleri olduğunu dile getirdi.

Panarin, "Geçtiğimiz günlerde oradaydım.Durum hiç de iyi değil. Meydana gelen, Amerikan rüyasının çöktüğüdür" dedi. ABD'nin çökmesini istemediğini de sözlerine ekleyen Panarin, Rusya ve Çin'in küresel ekonomik krizden kuvvetlenerek çıkacakları, iş birliği yapacakları ve hatta Amerikan dolarının yerine yeni bir para birimi bile oluşturabilecekleri tahminlerinde bulundu.

timeturkBu haber 599 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  2,394 µs