En Sıcak Konular

Okyanus'ta tanrı mührü!

4 Mart 2009 08:21 tsi
Okyanus'ta tanrı mührü!
Dünyanın üç ayrı noktasında mühür gibi basılı şekiller ne anlama geliyor?

MERAKLI bir İnternet kullanıcısının geçtiğimiz günlerde, ’Google Ocean’ adlı programla deniz tabanı taraması yaparken, Atlas Okyanusu’nun dibinde rastladığı düzgün şekilleri kayıp kent Atlantis ile ilişkilendirmesi üzerine başlayan tartışmalara Türkiye’den bir yenisi eklendi.

Muğla Türk Telekom Müdür Yardımcısı elektronik mühendisi Timur Somay, uzaydan çekilmiş uydu görüntüleri sayesinde, İnternet ortamında deniz tabanı taraması imkánı sağlayan programla, ikisi Büyük Okyanus, biri de Atlas Okyanusu olmak üzere, üç ayrı noktada bir mühür gibi basılı şekilde ’DT 8/818’ yazısı tespit ettiğini açıkladı. Her birinin eni 30 kilometre, uzunluğu da 130 kilometre olan şekillerin sonradan eklenmiş olamayacağını savunan Somay, şunları söyledi:

"Gördüklerim kesinlikle birer yüzey şekli. Bunlar ya Tanrı’nın dünyayı yaratırken bastığı mühür ya da dünya dışı varlıkların yaptığı bir şifreleme. Yaklaşık 4 bin 500 metre derinlikteki üç coğrafi şekil de 120 derecelik açılarla 360 dereceyi tamamlıyor. Birinci şekil Panama Kanalı’nın yedi bin kilometre batısında. İkinci şekil Güney Amerika’nın iki bin kilometre doğusunda. Üçüncü şekil ise Singapur’un 1000 kilometre batısında yer alıyor. Bunu Google’un yapmış olması mümkün değil. Bu bir bilgisayar yazısı değil, kesinlikle programla ilgili değil. Kim yaptıysa bu şekilleri 120 derecelik açıyla hazırlanmış. Uydu görüntüleri incelenmeli ve denizin dibinde araştırma yapılmalı. Çok heyecan verici bir durum var ortada."

HürriyetBu haber 5,570 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,237 µs