GOMEZ dönecekmiş! | " /> GOMEZ dönecekmiş! | "/>

En Sıcak Konular

Turhan GOMEZ dönecekmiş!

4 Mart 2009 08:14 tsi
Turhan GOMEZ dönecekmiş!
Bir süredir İngiltere'de olan Ergenekon zanlısı Turhan Çömez, Gomez soyadı ve dönmesiyle ilgili ilk kez konuştu...

Ergenekon davası firari sanığı Turhan Çömez, İngiltere'de Fox TV'nin sorularını cevaplandırdı. İngiltere'den 'Gomez' soyismi ile oturum müsaadesi başvurusu olduğu iddialarına karşı çıkan Çömez, 'Gomez' soyismini doğruladı, ancak bunun bir yazım yanlışı olduğunu belirtti.

Çömez, "Soyadımın birçok evrakta, İngilizcede 'Ç' harfi olmadığı için 'G' şeklinde yazıldığını görürsünüz. Buna benzer hatalar çokça yapılır. Mümkün müdür böyle bir ülkede ismini değiştireceksiniz? Pasaportunuz ortada iken farklı bir isimle oturum müsadesine başvuracaksınız?" dedi. Çömez, oturum için başvurduğu yönündeki iddiaları daha önce de yalanlamıştı.

Geçtiğimiz hazirandan bu yana İngiltere'de bulunduğunu söyleyen Ergenekon terör örgütü firari sanığı Turhan Çömez, "Beni burada hiç aramadılar. Ortaya konmuş bir iddianame söz konusu değil ve benim de planlanmış eğitimim devam ediyor. İşte okul, okul idarecileri orada. İddianame ile benim dönüşüm arasında bir bağlantı yok. Buradaki eğitimim bittiği zaman ülkeme döneceğim. Hizmetlerime kaldığım yerden devam edeceğim." diye konuştu.

Polisin evinde yaptığı aramada çocuklarının kollarında Ergenekon dövmesi aradığını öne süren Çömez, "İki çocukla yaşayan bir hanımın evi, sabah 20-25 polisle basılarak aranıyor. Küçük çocuklar yataklarından kaldırılıyor, kolları sıvanarak Ergenekon dövmeleri aranıyor. Bunun ardından o kadının ve çocukların psikolojik bir travma yaşamaması mümkün değil." ifadelerini kullandı. Fox muhabirinin, "Eşiniz ve çocuklarınızın travma geçirdiğini söylüyorsunuz. Bunu bile bile burada nasıl ikamet ediyorsunuz?" sorusu üzerine geri adım atan Çömez şunları söyledi: "Eşim ve çocuklarımla sürekli temas halindeyim. Dolayısıyla ciddi bir travma derken yaşatılan olaydan bahsediyorum."

stratejikboyutBu haber 573 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,134 µs