En Sıcak Konular

DTP'li Türk Diyarbakır'dan emin

23 Ocak 2009 22:02 tsi
DTP lideri Ahmet Türk, Ak Parti'nin Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayının açıklanmasından sonra Diyarbakır'la ilgili ilk değerlendirmesini yaptı.

Demokratik Toplum Partisi (DTP) Genel Başkanı Ahmet Türk, yerel seçimlerde Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın kaybedilmesi yönünde bir endişelerinin olmadığını belirterek, "Halkımızın hem bugüne kadar yapılan çalışmalara hem de demokrasi mücadelesine sahip çıkacağına inanıyoruz." dedi.

DTP Genel Başkanı Türk, Diyarbakır'da katıldığı Batı Çevreyolu'nun açılış töreninde gazetecilerin sorunlarını yanıtladı. Gazetecilerin "AK Parti'nin Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ile ilgili neler düşünüyorsunuz?" soruna Türk, "Halkımızın hem bugüne kadar yapılan çalışmalara hem de demokrasi mücadelesine sahip çıkacağına inanıyoruz. Bu konuda hiçbir endişemiz yok. Birilerinin aday olması bizim açımızdan fark etmez. Halkımız burada özgür iradesini ortaya koyacak. Milletvekili olması önemli değil. Sonuç olarak halk karar verecek. Hayırlı olsun diyelim." yanıtını verdi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı ve DTP'nin yeniden aday göstereceği Osman Baydemir de, "Bir yorum yapmam yakışık almaz, doğru da olmaz." değerlendirmesini yaptı.

DTP Diyarbakır Milletvekili Gultan Kışınak da, AK Parti'nin Diyarbakır'da başka kimse bulmadığı için milletvekili Kutbettin Arzu'yu gösterdiğini ileri sürerek şunları söyledi: "İhale kimde kalacak gibi bir süreç yaşandı. Çünkü Diyarbakır'ın alınamayacağını çok iyi biliyor AKP. Uzun bir tartışma sonucunda sanırım ihale Kutbettin Bey'e kaldı. Hiç kolay değil. Diyarbakır'da gelip söylediklerini savunması çok kolay değil. Burada aday olacak kişi çok iyi biliyor ki kendisi için değil, bu kente hizmet etmek için değil, sayın Başbakan Erdoğan'ın söylemlerine oy isteyecek. Bu da çok kolay değil. Şimdiden kolay gelsin diyoruz kendisine."

cihanBu haber 583 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,636 µs