En Sıcak Konular

Diyarbakır AK Partili adaya sıcak baktı

23 Ocak 2009 20:06 tsi
Erdoğan'ın Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı'nın Kutbettin Arzu olarak açıklaması kentte olumlu karşılandı.

Daha önce Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı yapan ve seçimlerde milletvekili olarak parlamentoya giren Kutbettin Arzu, Diyarbakır Belediyesi Başkanı Adayı olarak açıklandı. Diyarbakır'da vatandaşların bir kısmı, adayın açıklanmasını kahvehanelerde televizyondan öğrendi.

Muharrem Ermut isimli vatandaş, "Diyarbakır uzun süredir popülist ve siyasi bir belediyecilik anlayışı ile hareket ettiği için çok şey kaybetmiştir. AK Parti hizmete dayalı bir belediye anlayışı ile Diyarbakır'a yeni bir dönem başlatacaktır. Halkımızın hizmet özlemi Kutbettin Bey'in öne çıkmasına sebep olacaktır. Bence AK Parti kendini çok farklı gösterecektir" dedi.

Kutbettin Erzu'nun birikimi ile Diyarbakır'da seçimi kazanacağını belirten Serdar Taşkent isimli vatandaş ise, "Öncelikle memleketimize hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah yıllardır özlemini duyduğumuz belediyecilik hizmetini karşılaşırız. Tabi zor bir süreç ve zor bir yarış. Allah hayırlı uğurlu etsin. Bu demokratik bir yarışta her şeyden önce temennimiz, iyi bir ortamda kimseye bir zarar gelmeden süren bir seçim olmasıdır. Allahı'n izniyle üstesinden geleceğine inanıyorum. Memleketimize hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu.

Başbakan Erdoğan'ın yerinde bir seçim yaptığını belirten Nezir Münih isimli vatandaş da, "Kutbettin Bey'in olması Diyarbakır için bekleniyordu. Sayın başbakan yerinde bir tespit yapmıştır. Diyarbakır için, milletimiz için, Türkiyemiz için barış ve kardeşlik diliyorum. Hiç kimsenin burnu kanamadan huzurlu bir ortam da Diyarbakır'da bir seçim olmasını temenni ediyorum. Diyarbakır halkına ve milletine hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

haber7Bu haber 693 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,188 µs