Gazze övgüsü | " /> Gazze övgüsü | "/>

En Sıcak Konular

Başbakan Erdoğan'a Gazze övgüsü

23 Ocak 2009 08:50 tsi
Başbakan Erdoğan'a Gazze övgüsü Avrupa Parlamentosu Liberal Grup lideri Graham Watson, Başbakan Erdoğan’ın İsrail’e sert çıkışını takdir ettiğini belirtti.

Avrupa Parlamentosu başkanlığına adaylığını açıklayan Liberal Grup Başkanı Graham Watson, "Türkiye'de yargının Ergenekon'u araştırarak doğru olanı yaptığını" söyledi.

Watson, Ergenekon davası ile ilgili, ''Gizli örgütlerin ortaya çıkarılması zordur. Derin devlet nerede başlar ve uzantıları nerelere erişir? Bence Türkiye yargının bunları araştırmasını sağlayarak doğrusunu yapıyor. Bu sürecin tamamlanması Türkiye'nin modernleşmesi yolunda ileri bir adım olacak'' dedi.

Watson, Erdoğan'ın İsrail'in orantısız güç kullanımını kınayan açıklamalarının ''Türkiye- AB ilişkilerini hiçbir şekilde olumsuz etkilemeyeceğini'' belirtti.

Watson, "AB'nin Gazze’yi yalnız bıraktığında Erdoğan, AB içinde hayal kırıklığı yaşayan birçok kişinin hislerine tercüman oldu. İsrail'in orantısız güç kullanımına dayanan ve herkese suçlu muamelesi yapan politikalarını durdurmak için ne AB, ne de ABD etkin bir çaba gösterdi" diye konuştu.

Graham Watson, “Türkiye Avrupa'da değil' diyenlere şaştığını'' belirtti.

Watson,'' Daha 100 yıl geriye giderseniz herkes Türkiye'yi Avrupa gücü olarak görüyordu. Türkler 1. Dünya Savaşı'nda Avrupa'daki güç eksenlerinden biriydi. Örneğin Avrupa'nın en büyük laiklik hareketlerinden birine öncülük eden Genç Türkler, benim ülkem İskoçya'da taklit edilerek, Genç İskoç Birliği kuruldu. Türkiye tarih ve kültürümüzün parçasıdır. Ortaçağ zulmünden kaçan bilim adamları kucak açan Türkler olmuştur” dedi.

bugünBu haber 361 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,334 µs